Miała iść na wieczór panieński, ale odmówiła. Wszystko przez wysokość składki i plan imprezy, czy one poszalały?

Miała iść na wieczór panieński, ale odmówiła. Wszystko przez wysokość składki i plan imprezy, czy one poszalały? Źródło: picryl.com

Wieczór panieński to dla wielu kobiet ważne wydarzenie. "Ostatni" rozrywkowy wieczór przed ślubem to już tradycja. Jednak w większości przypadków jest to bardzo kosztowna impreza. Koleżanki panien młodych muszą odmawiać, bo nie stać ich na udział w wydarzeniu.

Wieczór panieński w dzisiejszych czasach musi być zorganizowany z przytupem, luksusem i prestiżowo. Nie ma miejsca na zwykłe pogaduszki i picie szampana. Jak szaleć to szaleć - często kończy się to pustym portfelem, bankructwem i pożyczkami.

Wieczór panieński często powoduje, że te rozsądniejsze lub biedniejsze koleżanki muszą odmówić udziału w zabawie

Kiedyś drogi szampan, dekoracje, catering i limuzyna to było coś. Dzisiaj - to standard. Fora internetowe aż huczą na temat takich imprez, a najwięcej wątków dotyczy właśnie finansów. Wiele kobiet pisze o zawrotnych cenach:

- U nas była składka po 300 zł. Prezent dla młodej za 2 tys., apartament w Warszawie, lekcja tańca, jedzenie i alkohol, i tak się uzbierało - napisała jedna z nich.

- Na wieczorze u mojej koleżanki ze studiów druhna zażyczyła sobie po tysiąc złotych od osoby. Podziękowałam i odrzuciłam zaproszenie - przytacza jedną z absurdalnych dla niej sytuacji internautka.

Nie wiadomo, czy odrzuciła zaproszenie z rozsądku, czy dlatego że wolne tysiąc złotych do wydania na przyjemności ma tak naprawdę niewiele osób. Faktem jest to, że ceny są coraz bardziej zaporowe. Jedna z druhen szczerze przyznaje, że na zorganizowanie imprezy wzięła aż 3 pożyczki!

- Panna młoda była zachwycona i bawiłyśmy się do samego rana. Do dzisiaj dziewczyny wspominają ten wieczór. Gdybym dzisiaj miała organizować go drugi raz, zrobiłabym wszystko tak samo - mówi jedna z takich druhen i dodaje, że koszta spłacała rok.

Sopot jest passe. Teraz hitem są wycieczki do Barcelony

Pewna 20-latka postanowiła zorganizować wieczór panieński dla własnej siostry. Długo się wahała, co zrobić, żeby był to dla niej niezapomniany dzień.

- Trzydniowy wyjazd kosztował każdą z nas mniej więcej 700 złotych na osobę. Przynajmniej byłyśmy oryginalne. Wszyscy tylko Sopot albo Warszawa, a my wybrałyśmy coś innego. Nigdy nie zapomnę tego wyjazdu. Chociaż później musiałam mocno zacisnąć pasa - przyznaje Łodzianka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koszta takiej imprezy to nie tylko transport, apartament, jedzenie i alkohol, ale też inne usługi. Często w grę wchodzą specjalne dekoracje, których użyje się tylko raz, tort, gadżety dla uczestniczek, a ostatnio modne zrobiło się zapraszanie fotografa, by uwiecznić ten wyjątkowy wieczór. Ceny za wynajęcie takiej osoby zaczynają się już od 500 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje znany aktor. Zmagał się z PRZERAŻAJĄCĄ chorobą. Opłakują go miliony
  2. Gwiazdor "Na Wspólnej" zmarł w samotności i zapomnieniu. Okoliczności jego śmierci do dziś są zagadką
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Była żona Cejrowskiego dodała szokujący wpis. W sieci rozpętała się burza, jakiej jeszcze nie było
  5. Mama wyznała, że spodziewa się 17-stego dziecka. Wtedy córka powiedziała coś, przez co wszyscy na chwilę zamarli
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
      

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News