wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 25 Października 2020

Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas programu na żywo ujawnił, co czeka nas w połowie listopada.

Wiceminister zdrowia w dzisiejszym programie na żywo zdradził, do czego dojdzie w połowie listopada. Nie pozostawił najmniejszych wątpliwości.

Nagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoNagła akcja na masową skalę, sabotaż w kościołach w całej Polsce. Właśnie się zaczęłoCzytaj dalej

Wiceminister zdrowia w programie na żywo zdradził, co czeka nas w połowie listopada

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pojawił się dziś na antenie Polskiego Radia 24, gdzie zabrał głos w sprawie sytuacji epidemicznej w Polsce w związku z pandemią koronawirusa. Zdradził, co czeka nas już w połowie listopada.

- Połowa listopada będzie momentem, gdy będziemy wiedzieli czy wprowadzone zasady bezpieczeństwa zadziałały czy też nie - mówił Waldemar Kraska na antenie Polskiego Radia 24 na temat nowych obostrzeń, które zostały ogłoszone podczas piątkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

Jeśli wprowadzone obecnie obostrzenia nie dadzą widocznego skutku w połowie listopada, niewykluczone, że czekają nas nowe, bardziej rygorystyczne obostrzenia. Kolejna dawka obostrzeń byłaby ogromnym ciosem w stronę wielu branż, jeśli jednak sytuacja nie zostanie opanowana, nowe obostrzenia mogą okazać się konieczne.

- Najbliższy tydzień będzie dość kluczowy dla przebiegu pandemii w Polsce - przyznał wiceszef resortu zdrowia. Już w połowie listopada będziemy w stanie zweryfikować, na ile nowe obostrzenia, które zostały wprowadzone, faktycznie zadziałały.

Co jednak w przypadku, gdy podjęte obecnie działania okażą się nieskuteczne? Wówczas nie wyklucza się nawet całkowitego lockdownu, z jakim mieliśmy do czynienia wiosną. Premier Mateusz Morawiecki nie wyklucza rozważenia przez rząd takiej decyzji, choć miałaby ona katastrofalny wpływ na gospodarkę kraju.

- W weekendy dane dotyczące nowych zakażeń są mniejsze niż w ciągu tygodnia, ale wczorajszy był porównywalny do piątkowego - przyznał zaniepokojony wiceminister. Sytuacja w kraju jest bardzo trudna. Tempo przyrostu nowych zakażeń jest niesamowicie dynamiczne. W najbliższym czasie ilość nowych zakażeń może nawet dojść do 20 tysięcy dziennie.

Jak przyznał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, w weekendy zazwyczaj mamy do czynienia z mniejszą liczbą nowych zakażeń niż w ciągu tygodnia. Wczoraj jednak zanotowaliśmy wynik zbliżony do piątkowego (ponad 13 tys.), co oznacza, że liczba nowych przypadków wciąż rośnie w ogromnym tempie.

- Apeluję do rozsądku Polaków. Jesteśmy mądrym narodem i w tym trudnym okresie powinniśmy wszyscy działać w tym kierunku, by koronawirus się nie rozprzestrzeniał - zaapelował do wszystkich Polaków wiceminister podczas rozmowy na antenie Polskiego Radia 24.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Już jutro, zapowiadają całkowity paraliż. Chcą zablokować wszystko, ronda, ulice, skrzyżowania

3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile

- Gdybyśmy nie wprowadzili żadnych restrykcji, to połowa listopada mogłaby być okresem krytycznym, gdy zabrakłoby nam łóżek dla pacjentów z COVID-19 - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia uzasadnił wprowadzenie ogromnych restrykcji w całym kraju tym, iż w przypadku ich braku, polska służba zdrowia prawdopodobnie stałaby się niewydolna. W szpitalach zabrakłoby łóżek dla pacjentów z koronawirusem, nie mówiąc już o pozostałych pacjentach, cierpiących na inne schorzenia.

Wiceminister

Wiceminister

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na starość trafił pod ścianę domu. Okropne, co zrobili mu właściciele
  2. Media podają pilną wiadomość. Iga Świątek zna wynik testu na koronawirusa, miała kontakt z prezydentem
  3. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  4. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  5. Tragedia w rodzinie Rafała Trzaskowskiego. W programie na żywo ujawnił bolesną prawdę
  6. Rodzice chcieli mieć darmowe WiFi, więc nazwali dziecko na cześć dostawcy internetu. Kuriozalna historia
  7. Piorunujące i oszałamiające, mało znane zastosowania soku z ogórków kiszonych. Na odchudzanie, odporność i marynowanie mięsa
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polskie Radio 24, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News