Dziennikarze Telewizji Polskiej w jednym z ostatnich wydań „Wiadomości TVP” pochylili się po raz kolejny nad tematem poczynań opozycji w postaci Komitetu Obrony Demokracji. Co jednak ciekawe, przy okazji dostało się Dorocie Wellman, która nie kryje swojego krytycyzmu wobec obecnego obozu władzy.

Dziennikarze „Wiadomości TVP” postanowili poinformować widzów publicznej o nagrodzie jaka została przyznana Komitetowi Obrony Demokracji przez Parlament Europejski. Europejscy politycy docenili opozycję w Polsce za „nieustępliwe dążenie do kształtowania postaw demokratycznych”.

Dziennikarze TVP z typowym dla siebie obiektywizmem oznajmili w tym kontekście, że „gala przyznania nagrody stała się dla zwolenników KOD szansą na porównanie politycznych rywali do nazistów i bolszewików”.

Przy okazji nagrody jaki otrzymał KOD, widzowie „Wiadomości TVP” zostali poinformowani również o spotkaniu i debacie pomiędzy liderem Komitetu Obrony Demokratycznej, Mateusza Kijowskiego i redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej, Adamem Michnikiem.

Nieoczekiwanie najbardziej dostało się prowadzącej debatę Dorocie Wellman. Dziennikarz nie omieszkał bowiem zasugerować, że podchodząca krytycznie do obecnej władzy dziennikarka była „twarzą niemieckiej sieci sklepów”, co oczywiście ma zasugerować, że jest finansowana przez obce państwo i dlatego wypowiada się krytycznie wobec Prawa i Sprawiedliwości.

we

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również