Autor materiału Wiadomości TVP
Bartłomiej Chudy - 22 Stycznia 2019

Autor materiału Wiadomości TVP "o mowie nienawiści" nagrodzony. Ręce opadają

"Wiadomości TVP" pod medialnym ostrzałem. Serwisowi zarzuca się nierzetelność, zwłaszcza w tak kontrowersyjnej materii, jak mowa nienawiści. Serwis Press.pl dotarł do zaskakujących informacji. Reporter odpowiedzialny za materiał o mowie nienawiści w stosunku do polityków PiS, zupełnie pominął podobne praktyki praktykowane przez rządzących. TVP postanowiło go... nagrodzić. Czy tak wygląda zwalczanie mowy nienawiści?

Nie milkną echa przekazu "Wiadomości TVP" wyemitowanego już po śmierci Pawła Adamowicza. Przypomnijmy, telewizja wypuściła do emisji materiał o mowie nienawiści. Mocno jednostronny, który zamiast wyjaśnić zjawisko, "podkręcił" wojnę polsko-polską, a mowę nienawiści przedstawił jako problem i winę jednej tylko strony politycznego sporu.

Pracował nad materiałem dla "Wiadomości TVP" o mowie nienawiści. Dziś telewizja... wyróżnia reportera

Autorem kontrowersyjnego materiału z "Wiadomości TVP" był Maciej Sawicki. Serwis Press.pl informuje dziś za skrajnie stronniczy materiał, urągający zasadom dziennikarskim, a zwłaszcza rzetelności, reporter-autor został... doceniony przez telewizję. Jarosław Olechowski, wydawca "Wiadomości" i szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej potwierdził, że Sawicki został delegowany na Światowe Dni Młodzieży, które dziś rozpoczynają się w Panamie. Wraz z kilkunastoma osobami z TVP będzie relacjonował ŚDM z państwa oddalonego od Polski o 10 tysięcy kilometrów. To niejedyne wyróżnienie Macieja Sawickiego. Presserwis donosi z kolei, że jest on jednym z tych reporterów, którzy doczekali się w telewizji wymarzonego etatu. Tej sprawy nie potwierdził jednak Olechowski ani biuro prasowe telewizji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
Danuta HoleckaTVP kompromituje się nieustannie! Skandaliczne wpadki, które przejdą do historiiCzytaj dalej
Wspomniane wyróżnienie za materiał, który stawiał WOŚP i Jurka Owsiaka w skrajnie negatywnym świetle (w tym pocięte i wyrwane z kontekstu słowa szefa Orkiestry) nie przystają "Wiadomościom TVP". Ale to nie wszystko. W świat poszedł następujący przekaz - mowę nienawiści, która doprowadziła do zamachu na Pawła Adamowicza, serwuje w debacie jedynie środowisko skupione wokół sejmowej opozycji. Wspomniano o morderstwie Marka Rosiaka, słowach Tuska "wyginą jak dinozaury" i Schetyny "strząsanie szarańczy". Dziwnym trafem pominięto "zdradzieckie mordy" Jarosława Kaczyńskiego, czyli słowa które szef PiS wypowiedział na sejmowej mównicy w lipcu 2017 roku. Trudno nie odnieść wrażenia, że zamiast walki z mową nienawiści "Wiadomości TVP" jeszcze bardziej ją podkręcają. Wątpliwe, by w dzisiejszych realiach zmienił się przekaz wydania głównego "Wiadomości".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Żenujące tłumaczenie ze sposobu pokazania Tuska w „Wiadomościach” na pogrzebie Adamowicza
  2. Koniec pobłażania dla dziennikarzy „Wiadomości” TVP! KRRiT reaguje
  3. Małgorzata Braunek zmagała się z ciężką chorobą przez wiele lat. Na to samo zmarła Kora
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
TVP wpadkiTVP przegięła po raz kolejny! Skandaliczne materiały zniesmaczyły wszystkichCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News