Bardzo smutne wiadomości. Polska sportsmenka znaleziona martwa, podano szczegóły jej śmierci

Bardzo smutne wiadomości. Polska sportsmenka znaleziona martwa, podano szczegóły jej śmierci Źródło: facebook/rita_bladyko/

Nieoczekiwane wiadomości coraz szerzej obiegają polskie media. Aż trudno uwierzyć, że sportsmenka zmarła tak nagle i to w tak okropnych okolicznościach. W czasie, gdy wszyscy myśleli, że jest z nią coraz lepiej, ona przeżywała swoje ostatnie chwile.

Smutne wiadomości wstrząsnęły Polakami, a w szczególności tymi, dla których wspinaczki górskie nie są obcym światem. Nikt nie podejrzewał, że wieloletnia himalaistka odejdzie tak nagle. W sieci pojawiło się więcej szczegółów na temat jej śmierci, w które aż trudno uwierzyć. Okazuje się, że niedługo przed zgonem wyglądała na wracającą do pełni sił kobietę. 

Przykre wiadomości o śmierci sportsmenki obiegają Polskę 

Tragiczne informacje pojawiły się zupełnie niedawno, jednak już zdążyły pogrążyć w smutku tysiące osób. Rita Bladyko nie wyobrażała sobie życia bez górskich wspinaczek ,i jak możemy się dowiedzieć, to właśnie w miejscu, które było tak bliskie jej sercu, zakończyła swój żywot. Jak podają media, niedługo przed śmiercią himalaistka otrzymała pomoc, która dała jedynie chwilową poprawę. Pojawiło się więcej szczegółów na temat tego tragicznego zdarzenia. 

Szczegóły jej śmierci odbierają mowę 

Kobieta, która znalazła Ritę opowiedziała, jak wyglądały jej ostatnie chwile. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Ok. 500 m przed C4 spotkaliśmy Polkę, Ritę z jej Szerpą… Jej stan był bardzo nieciekawy, nie wiedziała kim jest i gdzie jest. Udało mi się namówić ją, że trzeba koniecznie schodzić w dół. Powiedziałam Szerpom, żeby związali ją i ciągnęli w dwójkę do C4. Tak też zrobili. Zadzwoniłam do bazy i powiedziałam, że koniecznie trzeba Ritę ściągnąć na dół helikopterem. Szef bazy powiedział, że zaciągną ją do C3 i tam przyleci helikopter. W C4 dopilnowałam, by dostała tlen z butli, herbatę i ciepły śpiwór - relacjonuje pani Magdalena Gorzkowska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
2. Nie żyje Jan Kobuszewski

Okazuje się, że początkowa interwencja przyniosła skutki i zajmujący się Ritą koledzy widzieli wyraźną poprawę. Wszyscy byli przekonani, że nazajutrz będzie jeszcze lepiej, aż w końcu himalaistka wróci do pełni sił. Niestety, tak nigdy się nie stało, bowiem około godziny 7:40 rano, sportsmenka została znaleziona w pozycji siedzącej przed namiotem. Była już martwa. 

Najlepsze newsy dnia: 

  1. 5 tys. złotych za przespanie sześciu godzin. Możesz dostać taką pracę
  2. Zaadoptowała uroczą 6-letnią dziewczynkę. Okazało się, że dziewczynka w rzeczywistości ma 22 lata i próbuje ją zabić
  3. 3 mężczyzn zwabiło nastolatkę do samochodu. Wtedy wydarzyło się najgorsze
  4. Bliski współpracownik Jana Pawła II wyjawił jego sekret. Powiedział, co Karol Wojtyła zrobił tuż przed zostaniem papieżem
  5. Media ujawniły, czym Agnieszka Woźniak-Starak zajęła się po śmierci męża. Wielu może się zdziwić

 

Źródło: wspinanie 

Następny artykuł