Dwóch mężczyzn nagle rzuciło się na bezbronnych przechodniów. Jest ofiara śmiertelna, kilka osób walczy o życie

Dwóch mężczyzn nagle rzuciło się na bezbronnych przechodniów. Jest ofiara śmiertelna, kilka osób walczy o życie Źródło: Pixabay/diegoparra

Tragiczne wiadomości obiegły media. Dwóch mężczyzn nagle rzuciło się w stronę przechodniów. W ułamku sekund śmiertelnie ranili jedną osobę, a kilka kolejnych otrzymało bolesne obrażenia. Trwa walka o ich życie.

Szokujące wiadomości przekazały właśnie międzynarodowe media. We Francji doszło do ataku nożowników na przypadkowych przechodniów. Napastników było dwóch, użyli noża, by ranić przechodzących obok stacji metra ludzi. W wyniku ataku zginęła jedna osoba, osiem zostało rannych.

Tragiczne wiadomości. Jest ofiara śmiertelna ataku nożowników

Do zdarzenia doszło na przedmieściach Lyonu, w Villeurbane obok stacji metra Laurent-Bonnevay. Około godziny 16:30 dwóch mężczyzn zaczęło atakować przechodniów. Jeden uzbrojony był w nóż, drugi - w szpikulec do grillowania mięsa.

Wskutek ataków jedna osoba zginęła, a przynajmniej osiem zostało rannych. Jak informują media, jeden z napastników został schwytany. Na podstawie nagrań, które wykonali obecni na miejscu ludzie, wynika, że jeden z napastników został obezwładniony przez przechodniów jeszcze przed przybyciem na miejsce policji. Jeden z filmów udostępniany jest na Twitterze.

Trwa obława. Policja szuka napastnika

Na miejsce zdarzenia przybyła policja. Jeden z napastników został już aresztowany, drugi zdążył zbiec. Uciekinier uzbrojony jest w szpikulec do grillowania. Służby rozpoczęły obławę. Odcięto potencjalne drogi ucieczki, wysłano wzmożone patrole do kontrolowania pobliskich ulic. Policja apeluje do mieszkańców, by unikać okolic stacji metra Laurent-Bonnevay, wciąż może tam być niebezpieczne. Ruch dla pojazdów został czasowo zablokowany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poszkodowanymi zajęły się służby medyczne. Doniesienia mówią o przynajmniej ośmiu osobach rannych, w tym jedna ma być w ciężkim stanie. Dziennikarz AFP, który znalazł się na miejscu tragedii, był świadkiem zabrania przez karetkę ciała, informował też o śladach krwi na ziemi. Według pierwszych informacji, wskutek ataku nożowników w Lyonie, zginęła jedna osoba.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje Stefan Liwski. Wybitny specjalista i żołnierz AK
2. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano

Nieznane są motywy napastników. Nie wiadomo, czy działali sami, czy byli członkami większej grupy, a także czy na przedmieściach Lyonu doszło do ataku terrorystycznego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzina Królewska w żałobie. Nie żyje siostra królowej. Poddani do dziś ją opłakują
  2. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Jej odpowiedź zwaliła go z nóg, chciał wracać do Polski
  3. Pierwszy cios rozciął czoło, drugi rozorał płuco. Potem Marcin zostawił konającego brata
  4. Syn Wiśniewskiego powiedział kilka słów o dziecku Dominiki Tajner. Jej odpowiedź jest wzruszająca
  5. Nagle pies zrozumiał, że umiera i zaczyna płakać. Właściciele poznali okropną przyczynę śmierci

Źródło: Dailymail

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News