Wiadomości o proteście
Pikio.pl
Irmina Jach - 29 Października 2020

Mamy oficjalne potwierdzenie. Zacznie się już w poniedziałek w całej Polsce, wszyscy muszą się przygotować

Wiadomości na temat utrudnień, na które muszą przygotować się mieszkańcy wielu polskich miast, obiegły krajowe media. Już w poniedziałek wydarzy się coś, czego nie spodziewają się kierowcy. Warto przygotować się już teraz. W poniedziałek lepiej zostawić samochodów w garażu i zdecydować się na alternatywny środek transportu.

Wiadomości na temat tego, co wydarzy się w niemal wszystkich polskich miastach w następnym tygodniu, obiegły krajowe media. Szykują się poważne utrudnienia, warto zapoznać się z informacjami i przygotować się na ewentualne problemy już teraz.

Siedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeSiedziba TVP otoczona kordonem policji, dziesiątki radiowozów i straż pożarna. Wiemy co się dziejeCzytaj dalej

Wiadomości na temat Ogólnopolskiego Strajku Kobiet obiegły media

Od czwartku, 22 października, trwają protesty po upublicznieniu skandalicznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności aborcji eugenicznej z Konstytucją RP. Na ulicach polskich miast każdego dnia pojawia się miliony Polaków niezadowolonych z decyzji, którą podjęto w tak trudnym pod względem epidemiologicznym czasie.

Na piątek, 30 października, zaplanowano z kolei wielki Strajk Kobiet, który odbędzie się w Warszawie. Ludzie z całej Polski mają się zjechać do stolicy na wspólny protest. Manifestujący wyruszą z trzech miejsc: z placu Zawiszy, placu Zamkowego oraz spod Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Wydarzenie rozpocznie się o 17:00.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Spotykamy się w trzech miejscach. W alejach Ujazdowskich przed KPRM, bo premier Morawiecki powiedział, żeby w niego uderzać, a nie w innych, więc idziemy. Na Placu Zamkowym, bo tam wszystko się zaczęło. I Plac Zawiszy - najbliżej siedziby zła, czyli PiS. Gdzie pójdziemy, to się okaże - ogłosiły członkinie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Piątek nie kończy jednak manifestacji. Na przyszły tydzień zaplanowano kolejne akcje. Działaczki zapowiedziały, że protesty będą trwały do czasu, aż obecny rząd nie poda się do dymisji. Wśród postulatów aktywistek znajdują się między innymi: legalna aborcja na życzenie, antykoncepcja dostępna dla młodych ludzi i rozdzielenie Kościoła od państwa.

- Plan na kolejne dni? W poniedziałek blokady miast, a w środę łańcuch solidarności - mówiła na czwartkowej konferencji prasowej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart. Protestujący mają przenieść się do mniejszych miejscowości lub innych miast, by wesprzeć manifestujące tam osoby.

Organizatorki zaapelowały do uczestników, by dbali wzajemnie o swoje bezpieczeństwo. Przypomniały również o noszeniu maseczek ochronnych, które mają zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne i uchronić przed nieprzewidywalnymi reakcjami policjantów.

- Prosimy zakładać maseczki, osoby, które nie będą miały maseczek, będą proszone o opuszczenie nas - zapowiedziały.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażająca decyzja MON. Chodzi o wojsko na polskich ulicach

2. Sprzed chwili: Doszło do ataków, sytuacja wymyka się spod kontroli. Jest coraz niebezpieczniej

3. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków

Prosiły również, by trzymać się razem i nie wracać do domów samotnie, bo, jak stwierdziły, "pojedyncze osoby są łatwymi celami ataków". Obiecały, że nie dojdzie do aktów wandalizmu, gdyż Warszawa jest miastem, które szczerze kochają. Członkinie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet skomentowały też informacje o poleceniu, które miał wydać swoim podwładnym prokurator krajowy, Bogdan Święczkowski. Organizatorzy manifestacji mają usłyszeć zarzuty spowodowania zagrożenia epidemiologicznego i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

- My jesteśmy skutkiem, to oni są przyczyną. Mamy jedną rzecz do powiedzenia: jeśli któraś z nas zostanie zaatakowana przez ten opresyjny system, którym dysponuje Ziobro, to będzie on miał do czynienia z nami wszystkimi - powiedziała Katarzyna Suchanow.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chcą uśpić 14-letniego lwa. Powód bardzo przykry, łzy ciekną z oczu
  2. Robert Lewandowski poza kadrą Bayernu Monachium. Kibicom opadły szczęki, znamy powód decyzji
  3. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  4. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  5. Twierdził, że koronawirus nie istnieje. Teraz przekazuje dramatyczny apel ze szpitala, bardzo przykre
  6. Fizyk jądrowy ostro o przeciwnikach elektrowni atomowych: "Strach jako argument"
  7. Najpiękniejsza Polka wyjawiła nieziemski przepis na rosół. Udka kurczaka zastąpiła znacznie lepszym zamiennikiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News