Polacy nie mają powodów do radości, właśnie wydano ponury komunikat. Miało być zupełnie inaczej

Polacy nie mają powodów do radości, właśnie wydano ponury komunikat. Miało być zupełnie inaczej Źródło: Pikio.pl

Wiadomości, jakie dziś zostały przekazane wielu Polakom, będą druzgoczące. Wydarzenie miało być prawdziwym świętem polskiego sportu, lecz niestety nasi rywale w związku z zagrożeniem zdrowia zdecydowali się na podjęcie ważnej decyzji w ostatniej chwili. Właśnie przekazano o tym informacje.

Wiadomości, jakie zostały zamieszczone na oficjalnych stronach obu reprezentacji, nie pozostawiają złudzeń. Kibice muszą obejść się smakiem i poczekać na kolejne zwycięstwa biało-czerwonych. Akurat siatkówka to jeden z niewielu sportów, w których Polska jest prawdziwą potęgą. Niestety kwestie zdrowotne i zagrożenie epidemiologiczne zadecydowało, że przeciwnik zdecydował się zrezygnować z zaplanowanych meczów. 

Estończycy odwołali swój przyjazd, właśnie o tym poinformowali

Wiadomości o tym, iż reprezentacja Estonii rezygnuje z zaplanowanych sparingów, pojawiły się na oficjalnej stronie zespołu. Decyzja została podjęta dosłownie w ostatniej chwili i związana jest ona bezpośrednio z ryzykiem zarażenia koronawirusem. Mecze miały się odbyć 26 oraz 27 lipca w łódzkiej Sport Arenie.

- Ponieważ w Polsce w ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji o wzroście liczby osób zarażonych koronawirusem, zespół uznał, że podróż tam wiąże się ze zbyt dużym zagrożeniem dla zdrowia. Chcielibyśmy zmierzyć się z aktualnym mistrzem świata, ale przede wszystkim musimy dbać o zdrowie - skomentował wiadomości, jakie dotarły z Estońskiej Federacji Siatkówki tamtejszy selekcjoner kadry narodowej Cedric Enard. Sytuację skomentował również PZPS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jest to ostateczna decyzja i sparingi się nie odbędą

- Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża ubolewanie z zaistniałej i niezależnej od PZPS sytuacji. W związku z tym nasza reprezentacja podjęła decyzję, że rozegrane zostaną mecze wewnętrzne do trzech setów bez względu na wynik. Pora i miejsce spotkań pozostają bez zmian - podała do wiadomości na swojej stronie internetowej PZPS. Komunikat, jaki pojawił się 25 lipca na stronie estońskiej reprezentacji, zapewne zasmucił wielu kibiców liczących na prawdziwe widowisko sportowe w wykonaniu naszych orłów. Ekipa Vitala Heynena akceptuje jednak decyzję podjętą przez niedoszłych rywali, w obecnych czasach każdy powinien na pierwszym miejscu stawiać swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał

2. Rząd cofnął znienawidzoną przez Polaków restrykcję. Znika już od dziś

3. Niebezpieczny składnik wykryty w dezynfekujących żelach do rąk. Można nawet od niego oślepnąć

Reprezentacja Polski w siatkówkę to prawdziwi mistrzowie

Mimo iż dwa zaplanowane z Estończykami sparingi się nie odbędą, to kilka dni wcześniej kibice świętowali zwycięstwa nad reprezentacją Niemiec. W Zielonej Górze 22 oraz 23 lipca Polacy wygrali oba mecze rozegrane z sąsiadami zza zachodniej granicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje aktorka znana z seriali TVP i ”Misia”. Mąż przekazał smutną wiadomość
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły
  3. Uwaga, już się zaczęło. Rusza rejestracja o bony turystyczne
  4. Pilne ostrzeżenie. Są niezwykle trujące
  5. Wyjątkowo przykre wiadomości, choroba okazała się silniejsza. Niestety, nie żyje Piotr Baron
  6. Zdumiewające, gdzie pracuje wyglądający jak Adonis brat Michała Szpaka. Mamy zdjęcie
  7. Od dziś zmiany w obostrzeniach. Jest nowy dystans społeczny oraz limity
  8. Skandaliczne zachowanie ekspedientki z Żabki. Bezceremonialnie wyrzuciła klientkę ze sklepu, powód poraża
  9. Na jaw wyszła prawda o nienarodzonym dziecku Barbary Kurdej-Szatan. Dowiedziała się podczas badań genetycznych

Źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News