Młynarczyk przekazał porażające wiadomości. Nie żyje Jacek Machciński

Młynarczyk przekazał porażające wiadomości. Nie żyje Jacek Machciński Źródło: .

Wiadomości o śmierci Jacka Machcińskiego obiegły krajowe media. Kibice są bardzo smutni z powodu śmierci legendarnego trenera. To jego drużyna wygrywała m.in. z Juventusem Turyn.

Wiadomości o śmierci legendarnego trenera piłkarskiego dotarły dzisiaj do krajowych mediów. Smutne informacje skomentował Józef Młynarczyk. Polscy kibice są bardzo smutni, odszedł wielki sportowiec. Był wybitnym szkoleniowcem, to właśnie jego drużyna wygrywała z największymi klubami na świecie, pokonując m.in. Juventus Turyn.

Wiadomości o śmierci legendarnego trenera obiegły media

Jacek Machciński zapisał się w pamięci kibiców piłki nożnej jako wybitny trener. Legendarny szkoleniowiec Widzewa Łódź objął kierownictwo nad drużyną w 1979 roku. To właśnie w czasie jego kadencji popularny klub piłkarski święcił największe triumfy w swojej historii. Już w pierwszym sezonie łódzki zespół został wicemistrzem Polski. W kolejnym zaś stanął pierwszy raz na szczycie i został mistrzem kraju.

- Z trenerem Machcińskim osiągnęliśmy największe widzewskie sukcesy. Wszyscy jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni, wiele mu zawdzięczamy. Na pewno zapisał się w historii Widzewa złotymi zgłoskami – powiedział o trenerze Józef Młynarczyk.

Pod wodzą zmarłego trenera Widzew Łódź odnosił sukcesy również na arenie międzynarodowej. Łodzianie zapamiętali ten okres przede wszystkim dzięki zwycięstwom klubu w rozgrywkach pucharu UEFA nad takimi znanymi drużynami jak Juventus Turyn czy Manchester United.

Wybitny szkoleniowiec odszedł w wieku 71 lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oficjalne kondolencje bliskim zmarłego trenera przekazały za pośrednictwem Facebooka oraz swojej strony internetowej władze Widzewa Łódź.

- Do klubu dotarła smutna wiadomość, że w wieku 71 lat, po walce z chorobą, w szpitalu zmarł trener Jacek Machciński. Pogrążeni w smutku łączymy się w bólu z jego rodziną i przyjaciółmi. Jacek Machciński na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jako przyjaciel klubu i wybitny widzewiak, który był jednym z najważniejszych twórców Wielkiego Widzewa - napisali przedstawiciele klubu na swojej stronie internetowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono prawdę o Witoldzie Pyrkoszu. Tę informację jego rodzina ukrywała latami
2.
Zatruli się świątecznym alkoholem. Co najmniej 11 osób nie żyje, ponad 300 trafiło do szpitala, tragiczne informacje z zagranicy

Trener Machciński od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. Odszedł 22 grudnia 2019 roku w szpitalu. Miał 71 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Ile kwadratów widzisz na tym obrazku? Zaledwie 1% ludzi potrafi podać poprawną odpowiedź, wyzwanie tylko dla spostrzegawczych
  4. Córka Wodeckiego po latach ujawniła prawdę. W ich domu działy się bardzo przykre rzeczy
  5. Rafał usłyszał dziwny skowyt z lasu. Szczeniak owczarka nie miał szans uwolnić się z pułapki

źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News