Zagrał w 60 filmach, nie żyje słynny aktor. Polacy będą zaskoczeni przekazywanymi informacjami

Zagrał w 60 filmach, nie żyje słynny aktor. Polacy będą zaskoczeni przekazywanymi informacjami Źródło: pikio.pl

Dzisiaj do mediów dotarły smutne wiadomości o śmierci doświadczonego aktora. W trakcie swojej kariery miał okazję zagrać w 60 filmach. Wielu Polaków jest zaskoczonych przykrymi doniesieniami.

Przekazano dziś smutne wiadomości. Nie żyje doświadczony aktor, zmarł w wieku 80 lat. Powodem śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia, do którego doszło podczas pobytu w szpitalu. Wielu Polaków jest zaskoczonych.

Polacy byli zaskoczeni, gdy usłyszeli wiadomości o zmarłym aktorze

Michael J. Pollard w trakcie swojej kariery zagrał w 60 filmach. Niewiele osób o tym wie, ale amerykański aktor ma polskie pochodzenie. Amerykanin urodził się w 1939 roku w rodzinie dzieci imigrantów z Polski - Michaela John Pollacka i  Sonii V. Pollack (nazwisko rodowe: Dumanowicz). Nie mieli łatwo, ojciec aktora zarabiał na życie jako barman. Aby utrzymać rodzinę, pracował aż 60 godzin tygodniowo.

Karierę aktorską zaczynał w serialach telewizyjnych, gdzie wcielał się w role pobocznych postaci. W pewnym momencie dostał szansę od losu. Zagrał w dramacie gangsterskim "Bonnie i Clyde" w 1967 roku. To była jego pierwsza rola w Hollywood, która okazała się spektakularnym sukcesem. Na tyle dużym, że nigdy więcej nie zagrał roli, którą krytycy określili za lepszą niż kreacja C.W. Mossa. Za tę rolę otrzymał Oscara w kategorii "najlepsza rola drugoplanowa".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W komentarzach internauci wskazują, że pamiętają go dobrze również z roli w filmie "Tango i Cash", komedii sensacyjnej z 1989 roku. Pollard zagrał w produkcji Owena, mechanika specjalizującego się w broni palnej i bliskiego współpracownika Casha (granego przez Kurta Russella).

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To wprost nie do uwierzenia, można już tylko płakać
2. Zdjęcie odbiera mowę. Tak wygląda grób Leona Niemczyka tuż przed 13 rocznicą śmierci

W 1961 roku wziął ślub Beth Howland, z którą miał córkę. Para rozwiodła się w 1969 roku. Pollard miał niegdyś poważne problemy z używkami, był uzależniony od alkoholu i narkotyków. Uporał się z tym w latach 80. i przez całą resztę życia deklarował, że jest "czysty" i nie jest już od tego typu używek uzależniony. Zmarł w Los Angeles, o jego śmierci poinformował The Hollywood Reporter. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

#pikio #michaelpollard

Post udostępniony przez Pikio (@pikio.pl)

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVN przekazuje właśnie widzom naglące wiadomości IMGW o zagrożeniu pogodowym w połowie Polski. Nie jest dobrze
  2. Byłej żonie Marcinkiewicza puściły wszystkie nerwy. Nagle ujawniła koszmar gorszy niż jej małżeństwo
  3. Seria dramatycznych nocnych akcji ratunkowych w polskich miejscowościach. Informacje są tragiczne
  4. Daniel Olbrychski miał wypadek
  5. Premier zdradził plany dotyczące 14. emerytury. Pozostawił jednak jedną istotną NIEWIADOMĄ

Źródło: Fakt

Następny artykuł