Uzbrojony mężczyzna ukradł karetkę, dodał gazu i celował w niczego nieświadomych ludzi. Wielu rannych, w tym dzieci

Uzbrojony mężczyzna ukradł karetkę, dodał gazu i celował w niczego nieświadomych ludzi. Wielu rannych, w tym dzieci Źródło: unsplash / camilo jimenez

Wiadomości przekazała norweska policja. Uzbrojony mężczyzna ukradł karetkę, po czym wjechał z rozpędem w przechodniów. Wiele osób jest rannych.

Wiadomości o mężczyźnie, który w biały dzień w Oslo wjechał karetką w grupę niczego nie podejrzewających przechodniów, przekazała norweska policja na swoim Twitterze. Wcześniej ukradł pojazd, który posłużył mu do ataku na ludzi. Okazało się też, że jest uzbrojony. Nie wiadomo, dlaczego to zrobił i czy zaplanował to sam.

Wiadomości przekazała norweska policja

Przedstawiciel norweskiej policji powiedział agencji Reuters, że mężczyzna, który ukradł karetkę, potrącił kilka osób i jechał dalej. Nieznane są jeszcze dokładne szczegóły wydarzenia. Pojazd potrącił wózek, w którym znajdowały się 7-miesięczne bliźniaki. Jedno z dzieci ucierpiało mocniej. Do szpitala odwieziono również starsze małżeństwo. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile osób będzie wymagało hospitalizacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wiadomości napływają z lokalnych mediów

Wiadomo, że w celu zatrzymania mężczyzny funkcjonariusze oddali kilka strzałów w stronę pojazdu. Nie odniósł on poważnych obrażeń, ale został zatrzymany przez policję. Sprawa jest badana przez lokalne służby. Nie są znane motywy działań sprawy. Policja zamknęła sporą część miasta, a nad głowami zszokowanych ludzi krążą śmigłowce.

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Tak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków
2. Dostrzegł w parku mężczyznę z niepełnosprawnym psem. Kiedy zobaczył, co z nim robi, od razu sięgnął po telefon

Media podają z kolei, że zdaniem lokalnych funkcjonariuszy, w kradzież karetki zamieszana była jeszcze jedna osoba. Na razie zatrzymano tylko jednego sprawcę. Norweska telewizja publiczna twierdzi, że w związku ze sprawą poszukiwana jest kobieta. Policja jednak nie potwierdza tej informacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister POSTAWIŁA SIĘ Kaczyńskiemu. Mówi "nie" kluczowemu pomysłowi PiS
  2. 8-letni chłopiec przeżył piekło. Jego pijana matka karmiła przez wiele miesięcy martwe niemowlę
  3. Przez rok w kilka osób regularnie gwałcili 15-latkę. Kiedy wyznała prawdę o swoim cierpieniu, wydarzyło się najgorsze
  4. Nieoczekiwane wiadomości o córce Anny Przybylskiej. Jej ojciec podjął kluczową decyzję
  5. Wielu Polaków było wstrząśniętych jej walką o życie. Niestety 5-letnia Hania nie żyje

źródło: RMF 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News