Równolegle z poszukiwaniem Staraka toczy się inna akcja. Zaginęło 2 mężczyzn, ich szanse maleją

Równolegle z poszukiwaniem Staraka toczy się inna akcja. Zaginęło 2 mężczyzn, ich szanse maleją Źródło: Wikipedia/Jakub Hałun

Wiadomości dotyczące poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka zdominowały polskie media, a jednocześnie trwa obecnie akcja, która ma za zadanie uratować 2 zaginionych mężczyzn. Ich szansę na przeżycie maleją z każdą godziną.

Wiadomości na temat postępów  w akcji poszukiwawczej słynnego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka interesują obecnie dużą część społeczeństwa polskiego. Celebryta bowiem brał udział w fatalnym wypadku na jeziorze Kisajno i nadal nie został odnaleziony. Równolegle zorganizowana została natomiast akcja mająca na celu ocalenie 2 zaginionych mężczyzn. 

Smutne wiadomości z Tatr

Wiadomości dotyczące zaginięcia 2 mężczyzn w polskich Tatrach nie przebiły się przez medialny szum związany z poszukiwaniami milionera, Piotra Woźniaka-Staraka. 2 mężczyzn najprawdopodobniej utknęło w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. TOPR robi wszystko, co w jego mocy, żeby odnaleźć zaginionych, jednocześnie informuje, że ich szanse na przetrwanie maleją z każdą godziną. 

Naczelnik TOPR Jan Krzysztof zdradza kulisy całej akcji poszukiwawczej i tłumaczy na czym polega strategia, która ma na celu uwolnienie grotołazów z jaskini. Przyznaje również, że w Jaskini Wielkiej Śnieżnej panują obecnie bardzo trudne warunki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szanse mężczyzn na przeżycie maleją 

Naczelnik TOPR poinformował, że głównym zadaniem jego ratowników będzie obecnie próba zbudowania pewnego systemu wentylacji. Ma on na celu umożliwić dotarcie do przewidywanego miejsca przebywania zaginionych. Wprowadzony został również system rotacyjny związany z morderczymi warunkami panującymi w jaskini. Do akcji zaangażowani zostali również pirotechnicy, których zadaniem jest poszerzanie korytarzy, a dzięki temu zwiększanie terenu poruszania się ratowników. 

Jan Krzysztof przyznaje, że warunki, w jakich odbywają się poszukiwania są bardzo ciężkie, ale obiecuje, że jego pracownicy robią, co mogą, żeby w możliwe najkrótszym czasie dotrzeć do uwięzionych mężczyzn. Twierdzi również, że w Jaskini Wielkiej Śnieżnej jest obecnie ciemno i bardzo zimno. W związku z tym istnieje przypuszczenie, że zaginieni mężczyźni mogli nie przeżyć. 

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo bolesna wiadomość. Nie żyje aktor "Pierwszej miłości", "Świata według Kiepskich" i wielu innych hitowych seria
2.Miliony Polaków będą kupować w Lidlu jeszcze taniej, wszystko dzięki prostemu rozwiązaniu

 

Szanse na odnalezienie ich żywych maleją z każdą godziną. Warto zwrócić uwagę na to, że Jaskinia Wielka Śnieżna to najgłębsza i najdłuższa jaskinia w Tatrach. Długość jej korytarzy sięga 23 kilometrów, a różnica poziomów to ponad 800 metrów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak odchodzi od zmysłów. Wyciekły informacje na temat jej stanu. Bliscy bardzo się o nią martwią
  2. Koleżanka Agnieszki Woźniak-Starak przerywa milczenie. Jej słowa łamią serca
  3. Lekarze uznali, że jego syn został ugryziony przez owada. 4 dni później chłopiec zmarł
  4. Małgorzata Kożuchowska wyskoczyła z wody niczym syrena. Ma ciało jak bogini
  5. "Plaga szalonych motorowodniaków." Niepokojące relacje z miejsca zaginięcia Piotra Woźniaka-Staraka

Źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykuł