Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak Źródło: .

Wiadomości z Dolnego Śląska zaskoczyły smutnym wydźwiękiem. Okazało się, że nie żyje Bogdan Bujak. Informacje o jego śmierci potwierdzili zarówno znajomi, jak i rodzina. Znana jest data pogrzebu.

Wiadomości potwierdzone przez rodzinę i znajomych tylko utwierdziły wszystkich w przykrych doniesieniach. Nie żyje Bogdan Bujak, który przez lata zmagał się z chorobą.

Przykre wiadomości napłynęły z samego rana

Górowski antykomunistyczny działacz i przewodniczący górowskiej "Solidarności" zmarł 19 grudnia po długiej chorobie. Wieść o tym, że Bogdan Bujak nie żyje, potwierdzili m.in. znajomi działacza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Odszedł prawdziwy patriota. Człowiek niezwykle odważny i cieszący się dużym autorytetem w środowisku. Wiedzieliśmy, że możemy na niego liczyć. Pomógł wielu ludziom. Bogdan nie bał się zaryzykować własnego zdrowia i szczęścia dla obrony ideałów, w które wierzył - mówił ze smutkiem Zenon Jachimowicz, również górowski opozycjonista.

Bogdan Bujak początkowo pracował w Zakładach Młynarsko-Zbożowych w Górze. W październiku 1980 roku głosem współpracowników został wybrany na przewodniczącego komisji zakładowej "Solidarności". 9 lat później dowodził Tymczasową Międzyzakładową Komisją Koordynacyjną NSZZ "Solidarność" Ziemi Górowskiej. W kolejnych wyborach po raz kolejny został wybrany na szefa "Solidarności" w Górze. Do końca 1992 roku pełnił tę funkcję.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI
2. Katarzyna Dowbor przyznała się do ciężkiej choroby. Dużo Polek ma to samo, ale ignorują objawy

Pogrzeb Bogdana Bujaka odbędzie się w sobotę, 21 grudnia, w samo południe na cmentarzu parafialnym w Górze. Rodzinie oraz najbliższym przyjaciołom składamy wyrazy współczucia ze względu na tak poważną stratę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Święta z "niespodzianką". 6,5 mln Polaków będzie miało przykry problem
  3. 17-latka przez pół roku mówiła, że jest w ciąży. Gdy pokazała brzuch, wszystkim opadły szczęki, nie tego się spodziewali
  4. Magdalena zabiła swojego synka w okrutny sposób. Wcześniej wyszukiwała w sieci przerażające hasła, nie mieści się w głowie
  5. Gdy się urodził, przeraził swoim wyglądem nawet matkę. Dziś ludzie na ulicy nie wierzą, że jest prawdziwym człowiekiem [ZDJĘCIE]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News