wiadomości nie reaguj na jedną
Unsplash Yura Fresh
Mateusz Sidorek - 16 Maja 2020

Pod żadnym pozorem nie reaguj na jedną wiadomość od znajomych w social mediach. Możesz stracić dużo pieniędzy

Policja zwróciła uwagę na wiadomości rozsyłane przez mieszkańców. Kolejni mieszkańcy zgłosili służbom kradzież. Przesłanie informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych informacji skutkowało utratą dużych pieniędzy. Funkcjonariusze ostrzegają przed oszustwami. O niepokojących wydarzeniach informuje portal NaszeMiasto.pl.

Wiadomości, które napłynęły z powiatu suwalskiego, podają w wątpliwość bezpieczeństwo mediów społecznościowych. Według serwisów NaszeMiasto.pl oraz Kurier Suwalski nawet kilkunastu mieszkańców straciło łącznie kilka tysięcy złotych. Oszuści wykorzystali metodę płatności mobilnej, aby dokonać kradzieży. Policja apeluje o większą rozwagę.

Katarzyna Dowbor, słowa synaSyn Dowbor nie wytrzymał. Padły mocne słowa pod adresem jego mamyCzytaj dalej

Oszuści wykorzystali media społecznościowe oraz system płatności mobilnej, rozsyłając mieszkańcom powiatu suwalskiego fałszywe wiadomości. Sprawcy podawali się za znajomych i prosili o pilną pożyczkę. Po tym, jak udało im się wyłudzić kod BLIK, okradli już kilkanaście osób na łączną kwotę ponad 8 tys. zł. Jak donosi portal NaszeMiasto.pl, oszuści przełamali zabezpieczenia komunikatora.

Wiadomości od oszustów w powiecie suwalskim

Oszuści wysyłali za pośrednictwem mediów społecznościowych wiadomości z prośbą o natychmiastową pożyczkę. Tłumaczyli swoim przyszłym ofiarom, że są w nagłej potrzebie, muszą zapłacić za rachunki lub mają problem z dostępem do swojego konta. Dzięki przełamaniu zabezpieczeń komunikatora mogli podać się za znajomych osób poszkodowanych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka przyniosła siekierę17-latka przyniosła siekierę, podała ją Sebastianowi i powiedziała tylko dwa słowa. Tragiczny finałCzytaj dalej

Gdy tylko otrzymali wiadomości z kodem BLIK, mogli dokonać kradzieży. Portal NaszeMiasto.pl poinformował o 10 osobach poszkodowanych, natomiast Kurier Suwalski donosi, że liczba okradzionych wzrosła już do kilkunastu osób. Podawanie obcym kodu wygenerowanego przez telefon jest niestety równie niebezpiecznie, co umożliwienie oszustom dostępu do konta.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażające sceny podczas pogrzebu. Gdy włożyli trumnę do grobu, zmarły pomachał do żałobników, wszystko się nagrało

2. Skutek kwarantanny, o którym się nie mówi. Chodzi o dzieci, pediatrzy ostrzegają rodziców

Po przesłaniu kodu w wiadomości, procesu nie da się już cofnąć. Oszuści natychmiast wpisują otrzymany kod BLIK i dzięki niemu przelewają pieniądze na swoje konta. Policja zwróciła się z apelem do społeczeństwa, aby uważać na potencjalnych przestępców. Przede wszystkim nie należy działać pochopnie. Po otrzymaniu prośby o pomoc najlepiej będzie, jeśli najpierw zadzwonimy do znajomego i upewnimy się, że to on napisał do nas za pośrednictwem komunikatora. Płatności mobilne coraz częściej są wykorzystywane przez oszustów. Niedawno pisaliśmy o innym oszustwie, do którego dochodziło dzięki wysyłaniu wiadomości SMS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aloes ma wiele zdrowotnych zastosowań. Kilka powodów by po niego sięgać
  2. Ojciec znanego gwiazdora przekazał smutną wiadomość. Jego syn nie żyje. Miał zaledwie 26 lat
  3. Była przekonana, że ojciec kupił jej samochód. Kiedy zobaczyła, co naprawdę jest pod płachtą, nie mogła się opanować
  4. Nie żyje wybitna Polka. Jej dzieła podziwiały tysiące, wyjątkowo smutne wiadomości
  5. Stało się. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło właśnie przebicie kolejnej bariery
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Na Google Mapa ukrytych jest wiele tajemniczych miejscŚciśle tajne i ukryte miejsca w Polsce widoczne w Google Maps? Od niektórych można dostać ciarekCzytaj dalej

Źródło: NaszeMiasto.pl, Kurier Suwalski

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News