Sytuacja z godziny na godzinę jest coraz gorsza. Państwowy instytut podnosi stopień zagrożenia, możliwe liczne straty materialne

Sytuacja z godziny na godzinę jest coraz gorsza. Państwowy instytut podnosi stopień zagrożenia, możliwe liczne straty materialne Źródło: pixabay/maralb56

Wiadomości o nadchodzącej pogodzie są coraz gorsze. IMGW ostrzega, że z każdą godziną może być coraz bardziej niebezpiecznie. Możliwe jest wystąpienie zjawisk meteorologicznych, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi oraz spowodują straty materialne. Polacy powinni mieć się na baczności.

Wiadomości pogodowe są coraz mniej optymistyczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) poinformował, że należy być czujnym z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. Z godziny na godzinę pogoda będzie coraz gorsza. 

IMGW opublikowało niepokojące wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił pierwszy stopień zagrożenia i przekazał wiadomości o silnym wietrze dla pięciu województw. Alerty pierwszego stopnia obowiązują w południowych powiatach województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz w północnych powiatach województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Chodzi o silny wiatr, który wieje z południowego zachodu. Jego średnia prędkość będzie się wahać między 25 km/h a 40 km/h, w porywach do nawet 85 km na godzinę. W południowej części woj. podkarpackiego ma wiać od godziny 10:00 do 21:00, natomiast w południowej Małopolsce i na południu woj. śląskiego należy być ostrożnym od godz. 7 rano, do 19:00. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co oznacza pierwszy stopień zagrożenia?

Pierwszy stopień zagrożenia jest ogłaszany, gdy przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Lepiej wtedy w miarę możliwości pozostać w domu lub w bezpiecznym miejscu, nie narażając zbytnio swojego zdrowia oraz życia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, kim jest ojciec Ewy Farnej! Nikt NIE spodziewał się takich informacji
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Wiadomości o pierwszym stopniu związane są również z gwałtownymi porywami silnego wiatru. Według informacji Instytutu przy takiej sile mogą ulec uszkodzeniu nawet budynki czy dachy, więc należy zadbać też o to, by wszystkie rzeczy pozostawione na podwórku również były odpowiednio zabezpieczone. Najważniejsze jest jednak zachowanie zdrowe rozsądku i zadbanie o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjżeć się swoim oczom
  2. Lidl kusi klientów prawdziwą gratką odzieżową. Sieć spodziewa się tłumów
  3. Jeśli ułożysz dłonie w taki sposób, możesz się bardzo mocno zdziwić. Korzyści są ogromne
  4. Magda Gessler pilnie ostrzega wszystkich Polaków! W tych rybach są pasożyty i larwy, ogromne zagrożenie dla zdrowia
  5. Pyszne, kremowe ciasto bez pieczenia to prawdziwy hit. Każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News