Wiadomości
pikio.pl
Klaudia Bochenek - 15 Listopada 2020

10 zastępów straży, w akcji grupa poszukiwawcza, 3 osoby pod gruzami. Tragedia w centrum Polski

Wiadomości, które obiegły najpierw tematyczne media, napawają poważnym niepokojem. Dziś ok. godziny 15:00 pojawiły się pierwsze doniesienia o wybuchu gazu w województwie łódzkim, we Włodzimierzowie. Niestety, trzy osoby utknęły pod gruzami domu jednorodzinnego.

Wiadomości o tragedii nagłośnił polski serwis pożarniczy remiza.pl. Z krótkiej relacji możemy się dowiedzieć, że doszło do wybuchu gazu. Niestety, minęło jeszcze zbyt mało czasu, aby poznać wszelkie nurtujące szczegóły.

Wiadomości z centrum Polski napawają niepokojem. Pod gruzami 3 osoby

Wiadomo, że informacje o tragedii pojawiły się w mediach ok. 15:00 (sam wybuch miał miejsce o 14:00). W bliżej nieokreślonym budynku mieszkalnym znajdującym się przy ulicy Zdrowie w miejscowości Włodzimierzów w powiecie piotrowskim w województwie łódzkim wybuchł gaz.

Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęciaLekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęciaCzytaj dalej

Nie ustalono w tak krótkim czasie, co mogło spowodować wybuch gazu. Nie podano także do informacji, ilu kondygnacyjny jest zawalony budynek.

Pojawiła się jednak informacja, że w budynku w chwili wybuchu przebywały 3 osoby. Nie wiemy, czy osoby te są ze sobą spokrewnione. Są jednak dobre informacje.

Jedna z trzech osób przygniecionych przez gruz nawiązała kontakt z ratownikami. Strażacy usłyszeli jej głos. Jest więc nadzieja, że kolejne dwie osoby również żyją, jednak na tę chwilę nie wiadomo nic o namierzeniu ich pozycji w miejscu tragedii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Na miejscu znajduje się już 10 zastępów straży pożarnej, dojeżdżają już kolejne. Jak donosi portal remiza.pl, we Włodzimierzowie pojawiły się także grupy poszukiwawczo-ratownicze i Grupa Operacyjna Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

- Wybuchła butla z gazem, co spowodowało zawalenie budynku. Wiemy, że w domu mieszkały trzy osoby, które są poszukiwane pod gruzami. Z jedną osobą jest kontakt, ma przygniecione nogi- poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Dzisiaj grzeje:

1. Zmarł legendarny gwiazdor telewizyjny, prowadził wiele programów. Trafił do szpitala po wypadku w domu

2. Michał Wiśniewski zdradził imię 5. dziecka. Fani wprost oniemieli, wspiął się na wyżyny kreatywności

3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół

O sprawie pisze także RMF24. Stąd wiadomo, co mogło spowodować tragedię we Włodzimierzowie. Pojawiła się też informacja o użyciu ciężkiego sprzętu.

Nie podano jeszcze do informacji, czy po 2 godzinach (stan na godzinę 16:00) namierzono kolejne dwie osoby i czy jest nadzieja, że żyją. Na kolejne informacje przyjdzie nam czekać w trakcie odbywanej akcji - strażacy i grupa poszukiwawcza robią wszystko, aby jak najszybciej odgruzować miejsce tragedii i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym osobom.

Aktualizacja (16:00) - strażacy wydobyli spod gruzów jedną osobę - dorosłą kobietę, która w momencie wybuchu przebywała w domu z rodzicami. Była przytomna, oddali ją pod opiekę ratownikom. Szukają dwóch kolejnych.

Aktualizacja (18:30) - na miejscu jest ok. 100 strażaków, a na zgliszczach pracuje 40 ratowników. Dwie osoby nadal nie zostały wyciągnięte spod gruzów. RMF24 nieoficjalnie ustaliło, że na posesji znajdował się punkt dystrybucji butli z gazem - nie wiadomo, czy butli mogło być więcej. Wiadomo także, że budynek, który się zawalił, nie był parterowy ani piętrowy. Jak pisze RMF24: "był to dwukondygnacyjny budynek z lekką konstrukcją dachową i żelbetowymi stropami. Uległ on całkowitemu zniszczeniu". Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR, są też ratownicy z psami.

Aktualizacja (19:30) - z gruzów wydobyto kobietę, matkę poprzednio wyciągniętej osoby. Niestety, nie udało się jej uratować. Teraz ratownicy skupiają się na wydobyciu mężczyzny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, która praktycznie nie daje objawów. Jej powikłania są śmiertelnie niebezpieczne
  2. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Dr Mercola opublikował ranking 30 najzdrowszych produktów spożywczych świata. Zaskoczył wszystkich, warto zmienić jadłospis?
  7. Zostały dwa tygodnie na wywiązanie się z obowiązku. Kary dla zapominalskich wyniosą nawet 5 tysięcy zł
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF24, remiza.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News