Pilne wiadomości! Atak torpedowy na tankowce. Premier Japonii: Świat stoi na krawędzi wojny

Pilne wiadomości! Atak torpedowy na tankowce. Premier Japonii: Świat stoi na krawędzi wojny Źródło: Twitter/waleedpchoudhry

Wiadomości o ataku torpedowym na japońskie i tajwańskie tankowce wstrząsnęły światem. Zaskoczeni marynarze nie spodziewali się ataku militarnego. Ewakuowano załogę statków.

Wiadomości o ataku na tankowce napłynęły z zatoki perskiej. Wygląda na to, że jesteśmy na przededniu wybuchu konfliktu zbrojnego. Cywilne tankowce, zostały zaatakowane torpedami, doszło do pożaru na ich pokładach. Statki należały do japońskich i tajwańskich firm.

Wiadomości o zaatakowanych tankowcach. Przewoziły ropę naftową

Japan Trade Company przekazało, że ich statek został trafiony pociskiem typu artyleryjskiego. Transport z ropą naftową płynął do Japonii. Pierwszy pocisk, który trafił tankowiec, spowodował pożar, z którym marynarze jakoś się uporali. W momencie, kiedy uderzyła druga torpeda, zdecydowano się na ewakuacje załogi. 21 filipińczyków znajdujących na statku opuściło pokład - obecnie tankowiec dryfuje i jest kompletnie opustoszały.

Drugi tankowiec należał do firmy CPC Corp. - transportowano w nim ok. 75 tys. ton nafty. Wiadomo również tyle, że statek został zaatakowany, a w jego pokład uderzyła torpeda. Podobnie jak w przypadku japońskiego statku - cała załoga, licząca 23 osoby, została ewakuowana. Mimo iż drugi tankowiec był z Tajwanu, to minister gospodarki i handlu Japonii powiedział, że transport był powiązany z gospodarką jego kraju. Do akcji ruszyła amerykańska marynarka wojenna stacjonująca w Zatoce Perskiej. Po otrzymaniu zgłoszenia o ataku wysłano na miejsce amerykańskie okręty.

Premier Japonii negocjuje w Iranie

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ

W środę swoją wizytę w Teheranie rozpoczął obecny premier Japonii - Shinzo Abe. Celem wizyty było złagodzenie stosunków pomiędzy Iranem a USA. W interesie kraju kwitnącej wiśni jest spokój w tym regionie.

- Istnieje możliwość przypadkowego konfliktu, w związku z tym za wszelką cenę należy zapobiec takiemu scenariuszowi - powiedział premier Japonii na oficjalnej konferencji prasowej. Dodał również, że "świat stoi na krawędzi wojny" i jakiekolwiek napięcia, nie tylko w tym newralgicznym regionie, mogą doprowadzić do bardzo poważnych i niebezpiecznych zdarzeń.

Jak podaje szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Iranu, do ataku doszło w trakcie przyjaznych rozmów premiera Japonii z rządem Iranu. Nie wiadomo kto odpowiada za ataki na japońskie tankowce. Jak podają źródła, zaatakowanie statków towarowych nie leży w interesie ani USA, ani Iranu, które nie chcą eskalować konfliktu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Fatalne informacje dla Kurdej-Szatan. Gwiazdę czeka najgorsze
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News