Wstrząsające wiadomości. Superbakteria jest już w Polsce, kolejna zarażona osoba

Wstrząsające wiadomości. Superbakteria jest już w Polsce, kolejna zarażona osoba Źródło: Pixabay.com/cdz

Ostatnie wiadomości dotyczące Polski są bardzo niepokojące. W jednym z polskich szpitali odnotowano zarażenie bardzo silną bakterią, którą wyjątkowo trudno wyleczyć. To jednak nie pierwszy taki przypadek, a jeden z nosicieli bakterii nie żyje.

Wiadomości o superbakterii przeraziły mieszkańców województwa łódzkiego. To właśnie tam po raz kolejny doszło do zarażenia się wyjątkowo niebezpiecznym dla zdrowia szczepem. Każdy, kto zamierza odwiedzić szpital w Radomsku, musi się liczyć ze szczególnymi środkami ostrożności. To bardzo ważne, bowiem lekarze za wszelką cenę chcą uniknąć epidemii, a już teraz podano do wiadomości, że kolejna osoba jest zarażona. 

Wiadomości z łódzkiego przerażają. Kolejna ofiara groźnej superbakterii

U jednej z pacjentek szpitala stwierdzono obecność bakterii New Delhi ze szczepu Klebsiella Pneumoniae. Kobieta została od razu odizolowana od reszty szpitala, wdrożono także wszystkie procedury przewidziane dla zagrożenia epidemiologicznego. Najważniejsze jest teraz bezpieczeństwo personelu oraz pozostałych pacjentów, dlatego odwiedzający także muszą liczyć się z utrudnieniami. Przy wszelkich kontaktach z pacjentami należy zachować szczególne zasady higieny.

Trwają badania, które mają pokazać, czy wśród chorych jest więcej osób zakażonych Superbakterią. Jeśli tak, zostaną natychmiast odizolowani od reszty oddziału. Lekarze starają się, aby New Delhi nie rozprzestrzeniła się jeszcze bardziej, bowiem skutki mogłyby być fatalne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czym grozi zarażenie się bakterią?

New Delhi jest odpowiedzialna za powstanie takich chorób, jak zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego oraz pokarmowego, opon mózgowo-rdzeniowych, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do sepsy. To bardzo niebezpieczna choroba, stanowiąca ogromne wyzwanie dla całego organizmu. Aż 50% osób, które na nią cierpiało, nie przeżyło.

Co najgorsze, ta bakteria nazywana jest superbakterią, ponieważ wyjątkowo trudno ją wyleczyć - zdążyła się już uodpornić na stosowane przeciw niej antybiotyki. Do tej pory lekarze używali w tym celu karbapenemów, jednak z czasem New Delhi stała się bardziej wytrzymała, a proces leczenia jest obecnie niesamowicie trudny - być może właśnie przez to poprzednie zakażenie z 2018 roku skończyło się dla jednej z dwóch osób śmiercią. Jak podawały ówczesne wiadomości, do zarażenia również doszło w województwie łódzkim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Młynarski zmarł w męczarniach. Cierpiał na straszliwą chorobę psychiczną. Dopiero niedawno na jaw wyszedł jego największy sekret
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi 
  3. Totalna przesada. W mediach pojawiły się informacje, że Zenek Martyniuk nie żyje
  4. Rodzina Anny Przybylskiej podjęła zdumiewającą decyzję. Dzieci zmarłej aktorki tego bardzo potrzebują
  5. Dopiero teraz ta informacja dostała się do polskich mediów. Aktorka serialu "Ranczo" siedziała w areszcie, odbierze wam mowę
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. 14-letnia Roksana Węgiel wygina się w stroju kąpielowym. Będziecie w szoku, potworna burza w sieci (FOTO)


Źródło: Radio Zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News