wiadomości szkoły obostrzenia
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 9 Października 2020

Zapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniami

Decyzja zapadła. Lada moment wszyscy uczniowie oraz szkoły zostaną objęci nowymi ograniczeniami. Jest to odpowiedź na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem.

Szokujące wiadomości z ostatniej chwili. Lada moment wszystkie placówki oraz uczniowie w Polsce zostaną objęci nowymi obostrzeniami. Nagła decyzja to reakcja na rosnącą w zatrważającym tempie liczbę nowych zakażeń koronawirusem.

TVN, pomarańczowe ostrzeżeniaZacznie się dziś wieczorem, apogeum nastąpi we wtorek. TVN alarmuje, wydano pomarańczowe ostrzeżeniaCzytaj dalej

Szokujące wiadomości - w szkołach wprowadzone zostaną nowe obostrzenia

- Będą nowe ograniczenia w edukacji w związku z rosnącą liczbą zakażeń @k_berenda już w @RMF24pl o 10.00 - ogłosił Marek Balawajder we wpisie na Twitterze, zapowiadając poranną rozmowę w RMF FM. Jeszcze wczoraj rząd zapewniał, że zmiany w szkołach nie zostają wprowadzone. Jak widać, sytuacja jest bardzo dynamiczna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Podczas wczorajszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zapowiadano, że w zakresie edukacji na ten moment nie są planowane żadne nowe obostrzenia. Premier przekonywał, że ok. 98 proc. placówek działa normalnie, zapowiedział jednak, że w sobotę zostaną ogłoszone nowe obostrzenia.

- W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej.

- Ale również dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosowny czasie. Przestawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa, w sobotę - zapowiedział premier Morawiecki.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, w polskich szkołach powróci nauczanie zdalne. Zacznie się od klas najstarszych. Najpierw na naukę zdalną zostaną wysłani studenci, następnie uczniowie liceum. Najmłodsi uczniowie na ten moment pozostaną w szkołach.

Zajęcia w szkołach podstawowych mają odbywać się stacjonarnie jak najdłużej. Dlatego, na razie nie dotkną dzieci w żłobkach, przedszkolach oraz pierwszych klasach podstawowych. Jak wynika z ustaleń dziennikarza RMF FM, Krzysztofa Berendy, zmiany wynikają z rządowego planu.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Rozpacz, trwa pilna akcja ratunkowa. ”Możemy potwierdzić trzecią ofiarę”

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

Ogłoszone podczas rozmowy w RMF FM nowe decyzje bardzo zaskoczyły wiele osób. Po wczorajszej konferencji nikt nie spodziewał się tak nagłej decyzji. Wielu osobom mogą nie spodobać się nowe rozwiązania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera po programie "W tyle wizji" na TVP Info. Gość dostał "groźby karalne", ruszyła fala krytyki
  2. Jarosław Bieniuk wciąż tęskni za zmarłą żoną. Internauci dostrzegli szczegół, który mówi wszystko (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Pokazała zdjęcie w bikini i rozpętała burzę, sama Kukulska nie przebierała w słowach. Mało kto wie, że gwiazda pasjonuje się gotowaniem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News