Wybuch na południu Polski. Pilna akcja służb, napływają wiadomości o poważnie poszkodowanych

Wybuch na południu Polski. Pilna akcja służb, napływają wiadomości o poważnie poszkodowanych Źródło: .

Wiadomości napływające z południowej Polski nie napawają optymizmem. Na miejsce natychmiast wezwano zastępy straży pożarnej oraz karetki pogotowia. Kilka osób odniosło poważne obrażenia.

Wiadomości, które na bieżąco przekazują dziennikarze obecni na miejscu zdarzenia, są dramatyczne. Potrzebna była pilna ewakuacja, a kilka osób na skutek wybuchu odniosło obrażenia.

Wiadomości: 2 osoby ciężko poparzone, kolejne 4 poszkodowane

Dziś około godziny 7:00 rano w Białce Tatrzańskiej, w Małopolsce, w hotelu Novobilski miał miejsce wybuch gazu. W budynku doszło do eksplozji, która miał miejsce w hotelowej kuchni. W wyniku wybuchu zostało poszkodowanych 6 osób - 2 zostały ciężko poparzone, kolejne 4 doznały lżejszych obrażeń.

Jedną z poważniej rannych osób przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Krótko po wezwaniu służb, zanim jeszcze przyjechało na miejsce 8 zastępów straży pożarnej, ewakuowano z budynku 24 osoby. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, wszyscy poszkodowani mieli być pracownikami hotelu.

Przyczyną wybuch gazu. Na miejsce udał się nadzór budowlany

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Do hotelu udał się również nadzór budowlany, który oceni, czy budynek nadaje się  jeszcze do użytkowania - jeśli został poważnie naruszony nie ma szans, by goście i pracownicy mogli wejść do środka. W hotelu znajduje się wewnętrzna instalacja gazowa, podłączona do zewnętrznego zbiornika.

Dzisiaj grzeje: 1.Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
2. Kiedy skończył 13 lat, stał się najmłodszym tatą na Ziemi. Wiadomo, co stało się z nim po 10 latach, bardzo przykre

Lokalne media zaznaczają, że wybuch gazu może mieć związek z budową nowej nitki gazociągu w pobliżu jednego z hoteli. Służby będą sprawdzać, czy podczas tworzenia nitki doszło do naruszenia procedur. Obecnie cały czas na miejscu trwa akcja strażaków i pogotowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sąd zadecydował wbrew ZUS. Tysiące kobiet może wnioskować o WYŻSZĄ emeryturę
  2. Piotr Fronczewski miał romans ze znaną aktorką. Latami oszukiwał żonę i dzieci
  3. Zasnęła z noworodkiem na kanapie. Nagle wybudził ją przeraźliwy krzyk męża
  4. Chciała wiedzieć, co robi jej mąż zostając sam z dzieckiem. Nagrania z ukrytej kamery odebrały jej mowę
  5. Musiał wyciągnąć z krocza pacjentki rzecz, która była przeznaczona dla jej chłopaka. Ginekologa aż zatkało

Źródło: RMF24

Następny artykuł