Katastrofa budowlana na Dolnym Śląsku, wszystko runęło. Gruzowisko pilnie zostało przeszukane przez psy tropiące

Katastrofa budowlana na Dolnym Śląsku, wszystko runęło. Gruzowisko pilnie zostało przeszukane przez psy tropiące Źródło: Pixabay / Angelo_Giordano

Wiadomości o katastrofie budowlanej na Dolnym Śląsku przekazał dzisiaj Polsat News. Na miejscu zdarzenia wspólnie z ratownikami pojawiły się psy tropiące, szukano ciał pod gruzami.

Wiadomości o zawaleniu się dużego budynku na dolnym Śląsku obiegły cały kraj. Istniało podejrzenie, że pod gruzami znajdują się ludzie, dlatego na miejsce zdarzenia sprowadzono specjalistyczną grupę poszukiwawczą z Wałbrzycha. Ratownicy, wspólnie z psami tropiącymi, przez wiele godzin przeszukiwali rozległe gruzowisko.

Wiadomości o katastrofie budowlanej na Śląsku obiegły kraj

Polsat przekazał wieści o katastrofie budowlanej na południu Polski. Dzisiaj, około godziny 13:00, doszło do zawalenia się jednej ze ścian dawnych zakładów lniarskich w Walimiu na Dolnym Śląsku. Chwilę później zawaliła się również druga ściana wiekowego budynku. Na miejscu zdarzenia przyjechało 5 zastępów straży pożarnej i specjalistyczna grupa poszukiwawcza z Wałbrzycha. Łącznie na terenie gruzowiska pracowały 23 osoby.

- Budynek zawalił się najprawdopodobniej ze starości. To są stare zakłady, które od dawna są ogrodzone i zabezpieczone przed dostępem osób postronnych - poinformował dziennikarzy "Polsat News" bryg. Paweł Kaliński PSP w Wałbrzychu.

Wiadomości przekazał Polsat. Na terenie gruzowiska pracowało 5 zastępów straży pożarnej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pojawiły się podejrzenia, że pod gruzami znajdować się mogą osoby trudniące się odzyskiwaniem cegieł. Na miejsce natychmiast sprowadzono 2 specjalistycznie wyszkolone psy. Wspólnie z ratownikami przeszukiwały gruzowisko pod kątem ewentualnych ofiar zawalenia się fabryki. Na szczęście nie odnaleziono żadnych ciał.

- Nic poważnego się nie stało. Nie ma osób poszkodowanych. Warstwa gruzu jest tak niewielka, że wykluczamy, że mogą się pod nią znajdować ludzie - powiedział bryg. Kaliński.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Niestety, kolejny dramatyczny wieczór w Polsce. Nagły wybuch ognia na południu kraju

Jak poinformował portal dziennik.walbrzych.pl, zamknięta została droga z Walimia do Dzierżoniowa, na którą zawaliła się cześć murów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. 11-latka od dwóch lat była gwałcona w szkole. Rodzice zamarli odkrywając jej powiększony brzuch
  3. Jest afera. Cejrowski niewyobrażalnie poniżył Roksanę Węgiel i Viki Gabor
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News