Fatalne wiadomości dla wielu Polaków. Obostrzenia mogą wrócić lada dzień

Fatalne wiadomości dla wielu Polaków. Obostrzenia mogą wrócić lada dzień Źródło: Andrzej Iwanczuk REPORTER

Wiadomości przekazane przez rzecznika Głównego Inspektoratu Sanitarnego są fatalne. Polacy mogą spodziewać się powrotu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, sytuacja w kraju znacznie się pogorszyła. Jan Bondar ujawnił wyjątkowo niepokojące informacje.

Wiadomości przekazane przez rzecznika GIS są bardzo niepokojące, sytuacja w kraju jest coraz gorsza. Trwają prace nad nowymi rozwiązaniami, by ograniczyć wzmożoną transmisję wirusa w społeczeństwie. Jan Bondar nie wyklucza, że być może już niedługo w kraju przywrócone zostaną obostrzenia.

Wiadomości przekazał Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Rzecznik GIS był gościem Polsat News. Jan Bondar odpowiedział na kilka pytań związanych z sytuacją wywołaną przez nagły wzrost zakażeń koronawirusem w kraju. Specjalista wyznał, że trwają prace nad nowymi rozwiązaniami prawnymi, mającymi zwiększyć skuteczność egzekucji przepisu dotyczącego noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych. 

- Druga rzecz, to te nieszczęsne wesela, pokazująca jak nonszalancja niewielkiej liczby osób może prowadzić do konsekwencji, które dotykają wielu innych osób. Na pewno będzie wprowadzony obowiązek rejestracji, żeby w przypadku wybuchu ogniska, o którym wiemy już po weselu, kiedy wszyscy goście rozjadą się do swoich domów, żeby łatwiej było do nich dotrzeć - przekazał Jan Bondar.

Jan Bondar zapowiedział regionalne przywracanie restrykcji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na razie nie wiadomo jednak, jak taka procedura miałaby wyglądać. Rzecznik GIS podkreślił, że nikt nie chce przywrócenia restrykcji w całej Polsce. Ewentualny powrót do lockdownu lub przywracanie obostrzeń ma być wprowadzane regionalnie tak, by nie paraliżować całego kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Wypadek autokaru w popularnym kurorcie. Nie żyje co najmniej 12 osób, kilkudziesięciu rannych

2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Z wakacji nad Bałtykiem wrócili zakażeni

- Najważniejsza rzecz, o której powinniśmy codziennie mówić, to to, że nikt w Polsce nie chce przywracania żadnych restrykcji, przywracania obostrzeń. Natomiast widzimy, że sytuacja się pogarsza, nie tylko w Polsce. [...] Gdyby przyjąć wskaźnik aktualnych przypadków na tysiąc mieszkańców, to widać wyraźnie, że około 25 powiatów znacząco odstaje od reszty kraju. Jeśli te wskaźniki będą się pogarszać, to w tych powiatach dojdzie do powrotu niektórych restrykcji - wyjaśnił Jan Bondar.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne ostrzeżenie dla Polaków. Dwa najbliższe dni będą kluczowe
  2. Skandal. Napadł prezenterkę w pociągu, chciał ją zgwałcić na oczach 6-letniego syna
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny
  4. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  5. Marta Kaczyńska przyłapana z synkiem na plaży. Internauci patrzą tylko na jedno

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News