Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości Źródło: pikio.pl

Media obiegły dzisiaj smutne wiadomości. Wiadomo już, kto zginął w tragicznym, poniedziałkowym wypadku samochodowym. Okazało się, że ofiarą był uwielbiany ksiądz.

Napłynęły wiadomości o wyjątkowo tragicznym wypadku w Witowicach Dolnych. Po godzinie 16 na drodze krajowej numer 75 doszło do wypadku z udziałem dwóch aut osobowych i ciężarówki. Na miejscu zginął 29-latek. Był zakleszczony w samochodzie, straż pożarna musiała rozcinać auto, aby wyciągnąć jego ciało. Okazało się, że samochód prowadził uwielbiany przez wszystkich młody ksiądz.

Smutne wiadomości z województwa Małopolskiego. Ofiarą wypadku był młody ksiądz

Ofiarą wypadku był ksiądz Piotr Pławecki, który pełnił posługę w miejscowości niedaleko Dębicy, dokładnie w Brzeźnicy. Był w drodze do swojej rodzinnej miejscowości Chomranice (gmina Chełmiec, Małopolska). Niestety, nie dojechał ze względu na tragiczne zdarzenie na drodze.

Piotr Pławecki przez pięć lat edukował się w Wyższym Seminarium Duchownym, w międzyczasie był na misji w Kazachstanie. Kapłanem został w 2017 roku, a wyświęcił go biskup Stanisław Salaterski. Msza, na której przyjął święcenia, odbyła się w jego rodzinnej parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Chomranicach. W trakcie swojej posługi zjednał sobie wielu sympatyków, o czym świadczą smutne wpisy przyjaciół i wspominających go parafii w mediach społecznościowych.

Uwielbiany ksiądz żegnany przez parafian i przyjaciół

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu wczorajszym w wypadku samochodowym zginął ks. Piotr Pławecki. W 2018 roku pełnił On posługę diakońską w naszej parafii w ramach praktyk duszpasterskich. Prosimy o modlitwie w intencji śp. ks. Piotra. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie - napisała na Facebooku Parafia Ducha Świętego w Żabnie, w której to Piotr Pławecki był diakonem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie
 
2.
TVN przekazuje pilne ostrzeżenie wszystkich banków w Polsce. Możecie stracić wszystkie pieniądze

- Dziś wieczorem odszedł do domu Pana mój kolega, młody kapłan ks. Piotr Pławecki. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Prośmy Boga Ojca, aby przyjął go w swoje ramiona, a jego rodzinę i bliskich pokrzepił i pocieszył w tych trudnych chwilach. Módlmy się wspólnie za niego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie - napisał przyjaciel zmarłego na fanpage'u Dzieła Duchowej Adopcji Kleryków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lidlu sprzedają mięso za grosze, a w Biedronce tanie sery i słodycze. Najnowsze promocje zwalają z nóg
  2. W 2020 roku wielu Polaków straci 500 plus. Wiadomo już którzy, pojawiają się informacje, że nie ma już pieniędzy
  3. Socha pokazała zdjęcie małego syna, którego ma z Wiśniewskim. Wszyscy patrzą tylko na jego włosy
  4. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"
  5. W 2020 roku ZUS zabierze ci FORTUNĘ. Składki zjedzą sporą część twojej pensji

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News