Sytuacja najgorsza od 50 lat. Oficjalne ostrzeżenie ministra, Polacy muszą się przygotować

Sytuacja najgorsza od 50 lat. Oficjalne ostrzeżenie ministra, Polacy muszą się przygotować Źródło: unsplash.com/Alex Plesovskich

Wiadomości o katastrofach klimatycznych, docierające do nas z całego świata, są załamujące. Anomalie pogodowe występują na całym globie. Pory deszczowe są suche i obfitują w susze, natomiast podczas pór suchych olbrzymie obszary zalewane są przez gwałtowne deszcze. To samo czeka Polaków, sytuacja w tym roku będzie najgorsza od 50 lat. Warto się na nią przygotować.

Wiadomości o kolejnych kataklizmach pogodowych wciąż zalewają media. Ostatnio największe oburzenie wzbudziła ogromna susza,  potem pożary w Amazonii. Dokładnie ta sama sytuacja wydarzyła się w Australii, która tuż po gigantycznych pożarach musiała zmagać się z problemem powodzi. Jak zapowiadają specjaliści, Polskę w tym roku również czeka kataklizm. Sytuacja będzie najgorsza od 50 lat. 

Wiadomości, które przerażają 

Zdaniem specjalistów, tegoroczna wiosna będzie inna niż wszystkie inne. Od pewnego czasu w Polsce panuje susza. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja nie tylko się nie poprawi, a nawet pogorszy się, i to znacznie.

- Biorąc pod uwagę, to co się w ostatnim roku działo w Polsce, jeśli chodzi o poziomy wód i katastrofalnie niski stan wody odnotowany na Wiśle, czyli 33 cm, musimy naprawdę przygotować się pod kątem suszy - stwierdził minister Marek Gróbarczyk na antenie Radia Plus. Uważa, że czeka nas bardzo sucha wiosna z niespotykanie małą ilością opadów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeśli taka sytuacja się utrzyma, to możemy mieć suszę o najsilniejszej mocy w ciągu ostatnich 50 lat. To będzie trudna wiosna- dodał. 

Będzie dofinansowanie dla rolników

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd planuje zmienić godło Polski? Jedna zmiana budzi najwięcej kontrowersji

2. Przyjaciółka Pawła Królikowskiego wyznała nieznane fakty o jego stanie. Nikt nie wiedział, przez co naprawdę przechodził

Minister zapowiedział jednak, że znajdą się pieniądze na pomoc i dofinansowanie dla osób prywatnych. Rząd dofinansuje budowę studni głębinowych oraz prac melioracyjnych dla rolników. Mówiąc o sposobach przeciwdziałania skutkom suszy, stwierdził, jak ważne jest kumulowanie wody z zbiornikach retencyjnych i powolne wypuszczanie jej, gdy zachodzi taka potrzeba. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów
  3. Telewidzowie zrozpaczeni. Gwiazda TVP nagle ogłosiła odejście, już nie zobaczymy jej na ekranach
  4. Księżna Kate wydała oficjalny komunikat o chorobie. Smutne, bolesne słowa
  5. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News