Trzecia taka śmierć w Polsce. Prezydent przekazał tragiczne wiadomości
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 2 Maja 2020

Trzecia taka śmierć w Polsce. Prezydent przekazał tragiczne wiadomości

Wiadomości o śmierci ratownika medycznego z Radomia obiegły media, to trzecia ofiara koronawirusa wśród służby zdrowia. Pracownicy szpitali oraz karetek wystawieni są na największe zagrożenie zarażeniem się wirusem SARS-CoV-2, gdyż to właśnie oni spotykają się z pacjentami mogącymi być nosicielami wirusa. Tragiczne informacje przekazane zostały przez prezydenta miasta, które bardzo często pojawia się w raportach dotyczących smutnych statystyk dotyczących zarażeń. Koronawirus w Polsce pomimo zmniejszania obostrzeń stosowanych przez rządzących wciąż jest bardzo dużym zagrożeniem.

Wiadomości o śmierci mężczyzny pojawiły się na profilu prezydenta Radomia na Facebooku. Znana jest przyczyna śmierci ratownika medycznego, jednak te tragiczne informacje wstrząsnęły wieloma osobami.

Zagadka z wilkiemCzy potrafisz wypatrzeć skrytego w lesie wilka? 95% osób od razu się poddajeCzytaj dalej

Wiadomości dotyczące śmierci ratownika medycznego z Radomia są tragiczne

Wiadomości tego typu zawsze wywołują poruszenie. Służba zdrowia zmaga się obecnie z wielkim zagrożeniem i codziennie prowdzi nierówną walkę o nasze życie i zdrowie. We wpisie Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia, na Facebooku możemy przeczytać niezwykle poruszające słowa.

- Dziś odszedł ratownik medyczny, kierowca Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Przegrał walkę z koronawirusem. Łączę się w bólu z rodziną i deklaruję, że nie pozostaną bez wsparcia - napisał na swoim profilu włodarz miasta. Radom nieustannie walczy z koronawirusem, bardzo często pojawia się w rządowych statystykach dotyczących zakażeń koronawirusem w Polsce. Śmierć 59-letniego ratownika medycznego nie poprawi morale wśród pracujących w tamtejszych ośrodkach zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk błaga o pomoc. Chodzi o zdrowie i życieCzytaj dalej

Kolejna ofiara wśród służby zdrowia

Polska służba zdrowia staje na wysokości zadania i stara się jak najlepiej spełniać swoje zadanie, pomimo ograniczonych sił i środków. Walka z wirusem SARS-CoV-2 nie należy do najłatwiejszych i w mediach co chwilę pojawiają się wiadomości przekazywane anonimowo przez pielęgniarki czy lekarzy, iż w szpitalach brakuje między innymi odzieży ochronnej. Zmarły w Radomiu ratownik medyczny to trzecia taka ofiara wirusa w Polsce. Potwierdzone to zostało w oficjalnym komunikacie.

- Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci (...) ratownika medycznego i kierowcy w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Długoletniego, niezwykle oddanego pacjentom ratownika. Odszedł na wieczny dyżur. Z rodziną Zmarłego łączymy się w bólu - przekazała Elżbieta Cieślak, rzeczniczka Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego cytowana przez Fakt.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja oficjalnie przekazała smutną wiadomość. Wiadomo, co mogło stać się z Kacperkiem

2. Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

Pojawiła się fala hejtu

Pomimo ogromu pracy i poświęcenia wkładanego przez pracowników służby zdrowia pojawiła się fala hejtu wylewana przez niektórych ludzi. Ostatnio głośno było o pielęgniarce, której auto zostało zniszczone przez wandali i związane to było z obawą o to, że pracując z pacjentami chorymi na COVID-19 jest nosicielką koronawirusa. Wcześniej w Polsce w związku z koronawirusem zmarła 59-letnia pielęgniarka z Kozienic oraz 46-letni fizjoterapeuta pracujący w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Polscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wieku
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Termin minął dzisiaj o 12:00. Miliony Polaków od poniedziałku odczują potężną zmianę
  5. Niebywale smutna wiadomość, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Julia Romelczyk
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News