Tragiczny bilans polskiej policji. Mnóstwo ofiar, właśnie podano do wiadomości

Tragiczny bilans polskiej policji. Mnóstwo ofiar, właśnie podano do wiadomości Źródło: Pikio.pl

Niestety wiadomości, jakie przekazane zostały przez rzecznika Komendy Głównej Policji insp. Mariusza Ciarkę, są wyjątkowo ponure. Mimo usilnych starań i zwiększonej ilości policyjnych patroli bilans ofiar wzrósł. Ofiar jest naprawdę mnóstwo i wielu śmierci można było unikać. Dane jednak nie kłamią, a najsmutniejsze jest to, jak wiele osób nie wróciło do swoich domów.

Wiadomości przekazane przez policję są naprawdę zasmucające. Prowadzone przez jednostki policji statystyki potwierdzają, że liczba ofiar wzrosła. Niestety policjanci nie byli w stanie pomóc ogromnej liczbie ludzi. Powołano nawet specjalne jednostki policji, jednak jak widać, nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

Do opinii publicznej dotarły tragiczne wiadomości

Wiadomości odnośnie policyjnych statystyk obiegły media. Przeczytać można o nich między innymi na stronie Polsat News, który zapytał rzecznika KGP o sytuację, jaka ma miejsce w kraju. Niestety funkcjonariusz nie przekazał najlepszych informacji. Tegoroczne wakacje okazały się tragiczne, liczba utonięć wzrosła w stosunku do poprzedniego roku.

- W okresie minionych wakacji, od dnia 27 czerwca do dnia 31 sierpnia, zorganizowano ponad 4 260 patroli wodnych policji, w których pełniło służbę ponad 7 680 policjantów - powiedział funkcjonariusz. Przekazał również wiadomości na temat wzrostu liczby utonięć w stosunku do poprzedniego roku. Statystyka jest naprawdę tragiczna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tamtego lata utonęło mniej osób

- Na terenie kraju odnotowano 210 utonięć osób, tj. o 7 osób więcej niż w okresie wakacji 2019 roku i o 5 mniej niż w roku 2018. Ponadto, odnotowano 28 wyratowań osób, tj. o 12 wyratowań więcej niż w roku ubiegłym - przeczytać można na stronie Polsat News. Insp. Mariusz Ciarka podkreślił jednocześnie, że policja starała się zapewnić jak największe bezpieczeństwo wszystkim wypoczywającym nad wodą. Stworzono dodatkowe komisariaty policji wodnej.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne informacje dotarły do mediów. Nie żyje gwiazdor, znaleziono jego ciało

2. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli

3. Mamy potwierdzenie. Fatalne wiadomości dla wielu Polaków, nikt nie mógł się spodziewać

Policja starała się zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym nad wodą

- Tworzenie sezonowych komórek wodnych Policji, kierowanie większej liczy policjantów do pełnienia służby patrolowej czy prowadzenie akcji profilaktycznych promujących bezpieczny wypoczynek nad wodą, to tylko niektóre przykłady działań policji - powiedział rzecznik KGP. Niestety liczby potwierdzają, że Polacy wciąż mają wiele do nadrobienia w kwestii bezpiecznego zachowywania się nad wodą. Służby co roku mają pełne ręce roboty i konieczne jest prowadzenie kampanii społecznych przypominających, jakimi zasadami należy kierować się, wypoczywając nad morzem czy nad jeziorami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne: Minister zdrowia podpisał rozporządzenie. Polaków czekają dwie ogromne zmiany
  2. Beata Kozidrak w żałobie, zmarła najbliższa jej sercu osoba. Opublikowała poruszający wpis
  3. Nie żyje znana pogodynka. Dzień wcześniej zamieściła wstrząsający wpis, ciało znaleziono w domu
  4. Katarzyna Cichopek przekazała radosną nowinę. Cała rodzina nie posiada się z radości
  5. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News