Wielu Polaków trzymało kciuki, ale operacja tuż przed Bożym Narodzeniem nic nie dała. Przyjaciele przekazali wiadomość o śmierci Józefa Jareckiego

Wielu Polaków trzymało kciuki, ale operacja tuż przed Bożym Narodzeniem nic nie dała. Przyjaciele przekazali wiadomość o śmierci Józefa Jareckiego Źródło: .

Wiadomość najgorsza z możliwych obiega media. Mimo wielu modlitw, szczerych nadziei i, przede wszystkim, przeprowadzonej operacji, wydarzyło się to, czego wszyscy chcieli uniknąć. Przyjaciele potwierdzili śmierć Józefa Jareckiego.

Smutna wiadomość, w którą nadal trudno uwierzyć, dociera do Polaków. Jeszcze do niedawna wiele wskazywało na to, że wszystko zakończy się sukcesem, a czarny scenariusz nigdy się nie ziści. Niestety. Nikt nie był w stanie przewidzieć, że śmierć działacza Solidarności przyjdzie tak nagle. Przykre doniesienia zostały oficjalnie potwierdzone.

Możliwie najgorsza wiadomość. Wielu Polaków trzymało kciuki, tymczasem przyjaciele Józefa Jareckiego poinformowali o jego śmierci

Wyjątkowo smutne doniesienia, przekazane przez przyjaciół Józefa Jareckiego, obiegły dziś polskie media. Jak możemy się dowiedzieć, działacz "Solidarności" zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, a tuż przed Bożym Narodzeniem przeszedł poważną operację. Wielu Polaków trzymało kciuki i miało nadzieję na jego szybki powrót do zdrowia. Niestety, bliscy Jareckiego donoszą, że pomimo wszystkich wysiłków, nie można mu było pomóc. 

- Zmarł w nocy. Chorował na serce. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przeszedł chirurgiczny zabieg, ale jego serce było zbyt słabe – przekazali przyjaciele Józefa Jareckiego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W chwili śmierci miał zaledwie 69 lat, a za sobą wiele zasług, dzięki którym usłyszała o nim Polska. Przypominamy, że był on współzałożycielem struktur związkowych w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego, a w roku 1982, w stanie wojennym, wydawał podziemne pismo "Wiadomości Nowosądeckie", za co w lutym tego samego roku został aresztowany i skazany na cztery lata więzienia. Trafił do aresztu w Hrubieszowie, jednak spędził tam o wiele mniej czasu, niż zakładano, bowiem zwolniono go na mocy aktu łaski Rady Państwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: kilka tysięcy osób uwięzionych na statku. Podejrzenie koronawirusa
2. Nie udało się, choroba jednak postawiła na swoim i odebrała życie. Media przekazały smutne informacje o śmierci polskiego muzyka

W 1990 roku zapisał się na kartach historii Nowego Sącza jako przywódca strajku w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego. Ponadto, był nie tylko działaczem "Solidarności", ale przez kilka lat pełnił również funkcję wiceprezesa sądeckiego MPK. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostaniesz nawet 10 tysięcy złotych. Masz starą kartkę na żywność, książeczkę mieszkaniową i inne?
  2. Zapomnisz o jednym podpisie i nie dostaniesz renty. ZUS uzna, że nie żyjesz
  3. Najsłynniejsza polska zakonnica wyznaje prawdę o księżach. "Łajdaki i pedofile"
  4. Sytuacja jest poważna, mała córeczka gwiazdora disco polo w szpitalu. "Prosimy o modlitwę"
  5. Gdy lekarze zobaczyli go po porodzie, nie dawali mu żadnych szans. Urodził się z bezmózgowiem, jego wygląd odbiera mowę [ZDJĘCIE]

Źródło: sadeczanim.info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News