wiadomość nie żyje
Pixabay OtoZapletal
Joanna Szwalikowska - 10 Listopada 2020

Mieszkańcy pogrążyli się w żałobie. Właśnie media obiegła smutna wiadomość o śmierci Zbigniewa Szczerbika

Smutna wiadomość obiegła właśnie media. Zmarł dr Zbigniew Szczerbik. Mieszkańcy pogrążyli się w smutku oraz żałobie.

Smutna wiadomość z kraju właśnie obiegła media. Nie żyje dr Zbigniew Szczerbik. Jego odejście jest ogromną stratą. W ostatnich dniach swojego życia zmagał się z koronawirusem.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Smutna wiadomość z kraju. Zmarł dr Zbigniew Szczerbik

Nie żyje dr Zbigniew Szczerbik, współzałożyciel oraz wiceprezes Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, a także dyrektor Muzeum w Praszce. Jego przedwczesne odejście sprawiło, że mieszkańcy pogrążyli się w smutku.

Dr Szczerbik zmarł w wieku zaledwie 52 lat. Jak informował portal olesno.naszemiasto.pl, ostatnie dni swojego życia spędził w szpitalu, gdzie zmagał się z zakażeniem koronawirusem.

Zbigniew Szczerbik był jednym z członków założycieli Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego, które powstało w 1999 roku. Już od trzech kadencji pełnił on funkcję wiceprezesa stowarzyszenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Ostatnie lata poświęcił na redagowanie czterech tomów "Wieluńskiego słownika biograficznego" razem z doktorem Zdzisławem Włodarczykiem. W słowniku umieszczano sylwetki osób, które szczególnie przysłużyły się regionowi. Zajmował się także wydawnictwem "Blisko i daleko", w którym zawarto materiały z sympozjów regionalistów, które organizowane były w Praszce.

Doktor Szczerbik napisał również rozdziały do monografii gmin Czarnożyły, Osjaków, Wierzchlas, wsi Krzyworzeka oraz Żytniów. Był znakomitym działaczem naukowym, opublikował ponad 130 artykułów naukowych oraz popularnonaukowych. Wydał również książkę pt. "Sejm koronacyjny Władysława IV w 1633 r.".

W 1999 roku uzyskał tytuł doktora na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym na Uniwersytecie Opolskim. Stanowisko dyrektora Muzeum w Praszce objął w 2015 roku. Z samą placówką był natomiast związany już od 1995 r.

Pasjonował się także numizmatyką. Udzielał się w WTN, a także całym szeregu innych stowarzyszeń. Jego odejście jest ogromną stratą dla świata nauki, a szczególnie dla mieszkańców Wielunia.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. W Lidlu pojawił się produkt, o którym marzą tysiące kobiet. Cena zachęca jeszcze bardziej, warto się pospieszyć

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

W 2019 roku doktor Zbigniew Szczerbik został wyróżniony przez Narodowy Instytut Dziedzictwa za ogromne zaangażowanie w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa.

Portal olesno.naszemiasto.pl poinformował, iż ostatnie dni był dla doktora wyjątkowo trudne. Zmagał się w tym czasie z zakażeniem koronawirusem, w związku z czym trafił do szpitala powiatowego w Oleśnie. Niestety, tam zmarł w wieku 52 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy zwierzęta mają uzdrawiające moce? Przełomowe odkrycie naukowców nie pozostawia złudzeń
  2. Narzeczona Artura Szpilki całkiem nago. Pikantne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  7. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wieluń Nasze Miasto, Olesno Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News