Aż dotąd trwało śledztwo policyjne dotyczące zdemolowania baru z kebabem w Katowicach. Przypomnijmy, że zdarzenie to miało miejsce 10 lutego tego roku. Nie należy mieć do policji pretensji. W śledztwie uczestniczy nie tylko policja katowicka, ale też kilka okolicznych jednostek ościennych. Wreszcie udało się zidentyfikować sprawców.

Ok. godziny 19. dwóch mężczyzn podeszło do okienka i zamówiło jedzenie. Kiedy stwierdzili, że im nie smakuje, najpierw zaczęli zachowywać się agresywnie wobec kobiety, która zaserwowała im posiłek, potem zaczęli obrażać pracującego w barze mężczyznę – Pakistańczyka. Wreszcie zniszczyli terminal płatniczy, wybili szybę w lokalu i uciekli. Straty wyceniono na 1500 zł.

Policja, prowadząc śledztwo, przesłuchała pracowników budki z kebabami, świadków zdarzenia, którzy potwierdzili wersję obsługi lokalu. Przejrzano też zapis monitoringu. Ten został rozesłany po dalszych jednostkach policji. Wreszcie sosnowieccy policjanci rozpoznali sprawców.

To 18- i 24-letni mężczyźni mieszkający w Sosnowcu. Wstępnie śledztwo prowadzono pod kątem zniszczenia mienia, ale teraz już wiadomo, że mężczyznom zostaną postawione zarzuty także artykułu 257 kodeksu karnego – znieważenia ze względu na przynależność narodową, rasową lub religijną.

To sąd zdecyduje o karze, jaka zostanie im wymierzona. Grozi im jednak nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: slask.onet.pl

...

Zobacz również