Wiadomo kim są ludzie, którzy zaatakowali kebab w Katowicach

Wiadomo kim są ludzie, którzy zaatakowali kebab w Katowicach Źródło: Źródło: Wikimedia Commons

Aż dotąd trwało śledztwo policyjne dotyczące zdemolowania baru z kebabem w Katowicach. Przypomnijmy, że zdarzenie to miało miejsce 10 lutego tego roku. Nie należy mieć do policji pretensji. W śledztwie uczestniczy nie tylko policja katowicka, ale też kilka okolicznych jednostek ościennych. Wreszcie udało się zidentyfikować sprawców.

Ok. godziny 19. dwóch mężczyzn podeszło do okienka i zamówiło jedzenie. Kiedy stwierdzili, że im nie smakuje, najpierw zaczęli zachowywać się agresywnie wobec kobiety, która zaserwowała im posiłek, potem zaczęli obrażać pracującego w barze mężczyznę - Pakistańczyka. Wreszcie zniszczyli terminal płatniczy, wybili szybę w lokalu i uciekli. Straty wyceniono na 1500 zł.

Policja, prowadząc śledztwo, przesłuchała pracowników budki z kebabami, świadków zdarzenia, którzy potwierdzili wersję obsługi lokalu. Przejrzano też zapis monitoringu. Ten został rozesłany po dalszych jednostkach policji. Wreszcie sosnowieccy policjanci rozpoznali sprawców.

To 18- i 24-letni mężczyźni mieszkający w Sosnowcu. Wstępnie śledztwo prowadzono pod kątem zniszczenia mienia, ale teraz już wiadomo, że mężczyznom zostaną postawione zarzuty także artykułu 257 kodeksu karnego - znieważenia ze względu na przynależność narodową, rasową lub religijną.

To sąd zdecyduje o karze, jaka zostanie im wymierzona. Grozi im jednak nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: slask.onet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News