Jak informowaliśmy wcześniej, w nocy ze środy na czwartek, w centrum Londynu miał miejsce atak, w wyniku którego 6 osób zostało poważnie rannych, w tym jedna zmarła z powodu odniesionych ran. Brytyjska policja nie podawała narodowości napastnika, jednak wiadomo już kim był i jakie były jego motywy. 

Do ataku doszło wczoraj na Russell Square w centrum Londynu ok. godziny 22.30. W wyniku 19-letniego nożownika poważnie rannych zostało sześć osób, z czego jedna zmarła – 60-letnia kobieta. Napastnika aresztowała policja, która po kilku minutach zjawiła się na miejscu.

Policja początkowo brała pod uwagę atak o podłożu terrorystycznym, jednak w chwili gdy media przybyły na miejsce zmieniono wersję i oświadczono, że napastnik jest najprawdopodobniej chory psychicznie. Policja nie podawała również narodowości nożownika.

ZOBACZ TAKŻE – UK: Atak nożownika w centrum Londynu (video)

Media jednak dotarły do informacji, według których sprawca wczorajszego ataku to 19-letni Somalijczyk z norweskim paszportem. Jego ofiary miały być wybrane przypadkowo i zamierzał zabić jak najwięcej osób – co świadczy, że atak był o podłożu terrorystycznym. Na razie jednak nie ma informacji o związkach 19-letniego imigranta z żadną organizacją terrorystyczną.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również