Niepokojące informacje WHO. Może dojść do drugiej fali epidemii

Niepokojące informacje WHO. Może dojść do drugiej fali epidemii Źródło: .

WHO ma dla nas kolejne niepokojące informacje. Działacze apelują o ostrożność i nie popadanie w zbyt wczesną euforię. Nie wykluczają, że może dojść do drugiej fali epidemii. W Azji zaobserwowano zatrważające sygnały. Dlatego tak ważne jest, byśmy pozostali w domu i nie lekceważyli zagrożenia.

Chociaż w Chinach, Singapurze i Korei Południowej wygasła epidemia koronawirusa, WHO ma niepokojące informacje. Mimo braku lokalnych infekcji w Chinach, działacze Światowej Organizacji Zdrowia ostrzegają, że może dojść do drugiej fali epidemii. Ryzyko stanowią osoby, które przylatują do tych krajów i mogą być zarażone SARS-CoV-2.

WHO zwróciło uwagę na niepokojący sygnał. Chociaż, w niektórych krajach ostatnio nie odnotowano lokalnych infekcji, obecność wirusa została potwierdzona u osób, które przyleciały z zagranicy. Służby bezpieczeństwa zwracają uwagę na to, że taka sytuacja powtarza się szczególnie w Pekinie, gdzie potwierdzono najwięcej przypadków infekcji.

WHO ostrzega przed ryzykiem drugiej fali epidemii

Stacja "BBC News" potwierdza obawy WHO, informując o przypadkach sprowadzenia wirusa z innych krajów do miejsc, w których epidemia już wygasała. W Singapurze potwierdzono 33 przypadki SARS-CoV-2, które zostały "zaimportowane". Ponowny wzrost zakażeń stwierdzono również w Korei Południowej, gdzie także sytuacja wydawała się być już opanowana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według WHO na całym świecie do tej pory zarejestrowano ponad 225,5 tysięcy zakażeń koronawirusem i ponad 9 tysięcy zgonów. Wczoraj w Japonii zanotowano kolejne 9 przypadków wirusa SARS-CoV-2, jednak służby uspokajają, że w kraju nie ma ryzyka załamania się opieki medycznej. Najostrzejsza sytuacja epidemiologiczna obecnie panuje w Malezji - tam w ciągu ostatniej doby wykryto 110 zakażeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki wprowadził stan epidemii w Polsce

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

WHO oraz służby bezpieczeństwa zwracają uwagę, aby cały czas pamiętać o odpowiednich środkach ostrożności, także w krajach, gdzie epidemia zaczyna wygasać. Aktualnie najwięcej potwierdzonych przypadków koronawirusa znajduje się w Europie. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, do tej pory wyzdrowiało prawie 86 tysięcy pacjentów na całym świecie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jeden z największych szpitali w Polsce wstrzymuje działalność. Wszystko przez koronawirusa
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Żona Pawła Królikowskiego nie mogła dłużej wytrzymać. Powiedziała, jak sobie radzi, łzy lecą z oczu
  4. Ogromny wzrost zarażeń. Zakaz wychodzenia z domu bez zakrytych ust i nosa u sąsiada Polski
  5. Były minister przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje najbliższa mu osoba, przegrał z ciężką chorobą
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News