WHO w trybie pilnym zmienia zalecenia. Wiele osób było w wielkim błędzie

WHO w trybie pilnym zmienia zalecenia. Wiele osób było w wielkim błędzie Źródło: youtube.com World Health Organization (WHO)

WHO pilnie zmienia zalecenia w sprawie ochrony przed koronawirusem. Naukowcy przedstawili niepokojące informacje o sposobie przenoszenia się wirusa SARS-CoV-2, dotychczasowe środki zapobiegawcze mogą okazać się niewystarczające.

WHO przedstawiło nowe zalecenia w sprawie ochrony przed wirusem SARS-CoV-2, to odpowiedź na nowe informacje, które przedstawili naukowcy. Badacze przekonują, że dotychczasowe środki prewencyjne mogą nie być wystarczające, niepokojące wieści obiegły media.

WHO zmienia zalecenia ws. ochrony przed koronawirusem

Światowa Organizacja Zdrowia zareagowała na najnowsze doniesienia naukowców i w trybie pilnym zmieniła zalecenia w sprawie ochrony przed koronawirusem. Jak ustalili naukowcy, wirus SARS-CoV-2 może być zdolny do transmisji powietrznej, co oznacza, że zakażona osoba może przenosić patogen w formie mikroskopijnych aerozoli, wydobywających się podczas rozmowy, śpiewu czy wysiłku fizycznego.

Do tej pory wiadomym było, że wirus jest przenoszony droga kropelkową, czyli zostaje uwolniony z organizmu zakażonej osoby wraz ze śliną oraz śluzem układu oddechowego poprzez kaszel lub kichanie. W przypadku transmisji powietrznej, te zakażone "krople", z którymi wirus przenosi się na kolejną osobę, mogą być dużo mniejsze i wydobywać z organizmu zakażonej osoby nawet podczas oddechu oraz utrzymywać w powietrzu przez długi czas.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

WHO wzięło pod uwagę doniesienia naukowców o możliwości powietrznej transmisji groźnego patogenu

Choć ta informacja wciąż nie jest potwierdzona, prof. Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w USA, podczas konferencji prasowej w czwartek przyznał, że to bardzo uzasadnione podejrzenie. Niedawno 239 badaczy opublikowało na łamach "Clinical Infectious Diseases" list otwarty w tej sprawie. WHO zareagowała na doniesienia naukowców i przekazała nowe zalecenia.

Dzisiaj grzeje: 1. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj

2. Nowe informacje na temat stanu zdrowia Tomasza Stockingera. Co dzieje się z aktorem?

Specjaliści zaapelowali, by w miarę możliwości, unikać miejsc zatłoczonych i wietrzyć wszystkie pomieszczenia zamknięte tj. restauracje, kluby fitness czy lokale usługowe. Należy używać masek ochronnych, zakrywać nos i usta szczególnie w zatłoczonych miejscach oraz zachowywać bezpieczny dystans. Transmisja powietrzna wirusa SARS-CoV-2 może być bardzo groźna i znacząco zwiększać ilość zakażonych osób. WHO podkreśliło w swoim oświadczeniu, że "konieczne jest jak najszybsze zbadanie takiej możliwości i dokonanie oceny, jak znacząca jest jej rola w transmisji COVID-19".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
  2. Piękna polska siatkarka skąpana w górskim jeziorze. Cudowne widoki i jeszcze piękniejsza figura (FOTO)
  3. Dziennikarze dotarli do tajnych zestawień. Bardzo złe wiadomości dla milionów Polaków
  4. Wielka awantura, Anna Mucha wpadła w szał. Posypały się srogie przekleństwa
  5. 2400 złotych "na głowę". Spełnisz jeden warunek i dostaniesz pieniądze
  6. Każdy Polak dostanie dziś identycznego SMS-a ostrzegawczego. Znamy jego treść, wszyscy musimy się dostosować

Źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News