Wielkie kontrole policyjne na weselach? Poznaliśmy prawdę, nikt o niej głośno nie mówił

Wielkie kontrole policyjne na weselach? Poznaliśmy prawdę, nikt o niej głośno nie mówił Źródło: Unsplash.com/Photos by Lanty

Wysoka liczba zachorowań sprawiła, że wiceminister zdrowia zapowiedział wdrożenie kontroli na uroczystościach takich jak wesele. Waldemar Kraska zapowiada kontrole, z kolei okazuje się, że cała sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Poznaliśmy całą prawdę, którą wcześniej zręcznie pomijano.

Uroczystości takie jak wesele będą kontrolowane przez policję? Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, z przekonaniem zapowiadał takie działania w rozmowie z RMF FM. Stwierdził jednocześnie, że takimi kontrolami prawdopodobnie miałaby się zająć policja. Co na to funkcjonariusze?

Imprezy takie jak wesele będą kontrolowane przez funkcjonariuszy? 

W poniedziałkowej rozmowie z RMF FM Waldemar Kraska zapowiedział kontrole policji lub Głównego Inspektoratu Sanitarnego na weselach. Polityk oświadczył, że imprezy tego typu wymagają większej kontroli ze względu na coraz to nowe ogniska koronawirusa. 

- W jakiś sposób ktoś musi egzekwować ten wymóg. (...) Ewentualnie służby policji mogłyby się tym zająć - dodał wiceminister, wskazując jednocześnie jakoby kontrolami miała zająć się policja. Głos w sprawie zajęli policjanci. Jak uznają, taka sytuacja jest nierealna. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji zaznaczył, że za egzekwowanie przepisów podczas epidemii odpowiedzialna jest Państwowa Inspekcja Sanitarna, a nie policja.

- To ona w pierwszej kolejności powinna organizować wszelkie kontrole. My oczywiście wspieramy ją w każdy możliwy sposób. Zawsze współpracujemy z inspektorami sanitarnymi, jeśli zaistnieje taka konieczność - wyjaśnił oficjalnie Mariusz Ciarka. Inni policjanci przyznali natomiast, że taki pomysł jest absolutnie niewykonalny. 

- To po prostu nierealne. Aby móc cokolwiek skontrolować, musimy otrzymać zawiadomienie o ewentualnym łamaniu prawa. Kto miałby je złożyć? Rozbawieni uczestnicy wesela? - zapytał jeden z policjantów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Imprezy tego typu nie są nigdzie oficjalnie zgłaszane. Nie ma przymusu takich działań, wobec czego policjanci nie wiedzą nawet kto, kiedy i gdzie organizuje taką imprezę. Jeśli faktycznie wesela miałyby być kontrolowane, najpierw trzeba wprowadzić obowiązek zgłaszania wesel. W przeciwnym razie policjanci nie mają realnej możliwości kontroli. 

Inny z policjantów, z którymi rozmawiał serwis Onet, podkreśla, że policjanci mają mnóstwo innych obowiązków. Przede wszystkim zajmują się dbaniem o bezpieczeństwo czy kontrolą nad zbiornikami wodnymi, gdzie bardzo często dochodzi do wypadków. 

Dzisiaj grzeje: 1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Smutne, chodzi o jego zdrowie

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. Szkodliwy nawyk, któremu praktycznie wszyscy ulegamy. Może prowadzić do poważnych problemów

- Poza tym obarczenie policji takimi obowiązkami byłoby bardzo nie w porządku, bo pewne jest, że ludzie by się na nas oburzali za te kontrole. A my i bez tego mamy dość pracy, zapewniam - podsumowuje jeden z policjantów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy mieli nadzieję na inny finał. Niestety, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  2. Justyna Żyła cały czas prowokuje Piotra. Wczoraj była z innym mężczyzną, dzisiaj pokazuje się prawie nago (FOTO)
  3. MZ potwierdza, nie dało się uniknąć. Wiemy, kiedy wprowadzą nowe zasady dla wszystkich Polaków, nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
  5. Biedronka i Lidl będą rozpaczać. Do Polski właśnie wkroczyła nowa sieć, ceny są śmiesznie niskie
  6. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  7. Przygotuj się, za zwykły list słono zapłacisz. Najnowsze informacje nie napawają optymizmem
  8. Próbowała wielu przepisów na ciasto drożdżowe, ale tylko jeden jest hitem. Pochodzi z zeszytu babci
  9. Pilne: Nie żyje Andrzej Bądkowski

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News