Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, na weselu

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, na weselu Źródło: Pixabay.com Pexels

Wesele znów stało się ogniskiem koronawirusem, sanepid poinformował o kolejnej rodzinnej uroczystości w Polsce, która przyczyniła się do wzrostu liczby zakażonych wirusem SARS-CoV-2. U ponad 30 weselników potwierdzono zakażenie koronawirusem, wszystko przez jedną osobę.

Wesele w województwie mazowieckim stało się nowym ogniskiem koronawirusa. Sanepid potwierdził informację o ponad 30 zakażonych osobach, który brały udział w imprezie, oraz kolejnych 14, które miały kontakt z zarażonym.

Wesele na Mazowszu stało się kolejnym ogniskiem koronawirusa

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Polsce gwałtownie wzrosła. Po raz kolejny to właśnie wesele stało się nowym ogniskiem epidemii. Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska wskazuje, że to imprezy rodzinne stanowią ogromne niebezpieczeństwo i przyczyniają się do dynamicznego rozwoju pandemii w naszym kraju.

- Te duże imprezy rodzinne, szczególnie wesela, dostarczają nam coraz więcej nowych ognisk - zapowiedział Waldemar Kraska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od piątku do niedzieli w powiecie wołomińskim pod Warszawą odnotowano 46 przypadków zakażeń koronawirusem. Sanepid potwierdził, że przyczyną takiego wzrostu zachorowań w tym regionie jest wesele, które odbyło się w Józefowie na Mazowszu. W uroczystości uczestniczył gość zakażony koronawirusem.

- 32 nowe przypadki pochodzą z wystąpienia ogniska na przyjęciu weselnym, które odbyło się w Józefowie, w gminie Nieporęt, powiecie legionowskim - przekazała w rozmowie z Radiem Kolor Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie.

Dzisiaj grzeje: 1.Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor

2. Pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella wykryta w popularnej przyprawie, która gości w prawie każdej kuchni

Kolejne 14 zarażonych osób nie było na weselu, jednak miały kontakt z zakażonym gościem. Na razie nie podano informacji o stanie zdrowia zakażonych. Zostały one objęte opieką służb i przechodzą domową kwarantannę. Przebadano również 4 osoby spoza powiatu wołomińskiego, które uczestniczyły w weselu, jednak ich testy pokazały wynik negatywny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Jest ostateczna decyzja MEN w sprawie uczniów. Właśnie przekazano informacje
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni

Źródło: Wawalove

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News