Poszedł na wesele przyjaciela. Lecz zamiast świętować, wolał bałamucić

Poszedł na wesele przyjaciela. Lecz zamiast świętować, wolał bałamucić Źródło: Pixabay/congerdesign

Wesele powinno być wyjątkową chwilą dla nowożeńców. Nie zawsze jednak obywa się bez konfliktów i niezręcznych sytuacji. Czasami zachowanie gości potrafi przekroczyć wszelkie granice dobrego smaku.

Wesele to często bardzo wyjątkowo stresujący moment dla pary nowożeńców. Chociaż ta uroczystość ma skupiać się na celebracji ich związku, nieraz w centrum uwagi stają goście i ich niestosowne zachowania. Ciężko mieć nad nimi kontrolę, samemu nie rezygnując z zabawy. Jednak zachowanie niektórych przekracza granice dobrego smaku.

Wesele jako randka? Dla niektórych w tym pomyśle nie ma nic dziwnego

"Randka na weselu" to znany film komediowy, którego bohaterami nie chcieliby stać się żadni nowożeńcy. Pomimo satyrycznego tonu, porusza wiele tematów bliskich parom przygotowujących się do tej imprezy. Jej scenariusz czasami niepokojąco przypomina rzeczywistość. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jedną z pułapek, które mogą ściągnąć na nowożeńców nieszczęście w dniu wesela są tradycyjne zaproszenia dla par. Zgodnie ze zwyczajem, na zaproszeniach dla singli widnieje informacja o osobie towarzyszącej - nie wszyscy jednak podejmują rozsądną decyzję w kwestii jej wyboru. Aby oszczędzić sobie i innym gościom przykrych zaskoczeń, czasami dobrze jest dyskretnie pokierować wyborem osoby towarzyszącej. Wtedy można mieć gwarancję, że wesele nie stanie się zwykłą okazją do "bałamucenia".

Problematyczny przyjaciel tej pary nowożeńców postanowił, że wesele będzie idealną okazją do "sprawdzenia" nowej dziewczyny. Przyprowadził kobietę, którą poznał wieczór wcześniej na ich wesele.

Kolejną problematyczną kwestią na każdym przyjęciu weselnym jest nadmiar alkoholu. Wszelkie ograniczanie dostępu do niego może być negatywnie postrzegane przez gości, także to kwestia, którą należy poruszać bardzo delikatnie. Alkohol czasami zmienia dobrze znanych, dojrzałych ludzi w dzieci.

W tym przypadku to alkohol sprawił, że sprawy wymknęły się spod kontroli. Zarówno przyjaciel, jak i jego towarzyszka, spożyli go o wiele za dużo i zaczęli zachowywać się niecenzuralnie - najpewniej myśleli, że nikt nie zauważy ich ekscesów. Niestety, nie umknęło to uwadze innych gości.

Dzisiaj grzeje: 1. Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach
2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci

Ostatnią i dość wstydliwą przypadłością rodem z "Randki na weselu" jest rubaszne poczucie humoru, jakie niektórzy goście mogą objawiać po trzecim czy piątym kieliszku. Jest ono zazwyczaj wyrazem dobrego samopoczucia - tym bardziej zwracanie im uwagi podczas równie ważnej uroczystości, gdy para młoda jest bardziej zaprzątnięta sobą niż innymi, może sprawiać trudność. 

Tak też było w przypadku nieszczęsnych nowożeńców, którzy zamiast zainterweniować, potulnie słuchali nieeleganckich komentarzy innych gości na temat towarzyszki przyjaciela.

Każda para młoda z pewnością chciałaby uniknąć losu pary młodej z "Randki na weselu" - do nich natomiast należy ocenić, czy warto zakłócić spokój ducha gości i zapobiec niespodziewanym ekscesom, czy lepiej pozwolić sytuacji rozwijać się naturalnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

źródło: kafeteria

Następny artykuł