Nieoczekiwana zmiana ws. wesel. Arcybiskup wydał oficjalne oświadczenie, młode pary przecierają oczy ze zdumienia

Nieoczekiwana zmiana ws. wesel. Arcybiskup wydał oficjalne oświadczenie, młode pary przecierają oczy ze zdumienia Źródło: Sergey A Unsplash.com

Wesele jest nieodłącznym elementem wkraczania na zupełnie nową drogę dwójki zakochanych osób. Młode pary na wieść o najnowszej decyzji arcybiskupa lubelskiego mogą być bardzo zdziwione. Szykuje się kolejna rewolucja w polskim kościele i wierni mocna ją odczują. Bardziej konserwatywni członkowie wspólnoty mogą być oburzeni.

Wesele to spory koszt i każdy, kto ma tę uroczystość już za sobą, wie, że nie jest to proste przedsięwzięcie. Wszyscy, którzy planowali jego organizację na ten rok, musieli w większości przypadków zmienić swoje plany z racji epidemii koronawirusa i właśnie przez to arcybiskup lubelski podjął niespodziewaną decyzję.

Organizujesz wesele? Wprowadzono ważne zmiany

Wesele zostało objęte specjalnymi względami przez arcybiskupa lubelskiego, Stanisława Budzika. Postanowił on wyjść naprzeciw potrzebom, które pojawiły się nagle i nikt nie mógł ich przewidzieć. Duchowny zdecydował, że przez rok udziela dyspensy swoim wiernym i zwalnia ich z obowiązku przestrzegania postu oraz wyprawiania hucznych imprez w piątek. Wyprawione w piątek wesele raczej nie było dotychczas dobrze postrzegane, ponieważ zgodnie z wiarą w ten dzień nie powinno się spożywać pokarmów mięsnych oraz powstrzymać od zabaw z racji. Arcybiskup przeanalizował niedawną sytuację narzeczonych w związku z epidemią i długotrwałym zamknięciem zarówno restauracji czy restrykcji dotyczącym ilości wiernych w kościołach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wielu ucieszy ta informacja

Pary, które odwołały swoje wesele, zaczęły szukać nowych terminów, a to okazało się niełatwym zadaniem, ponieważ wiele osób znalazło się w podobnej sytuacji, a ilość lokali mogących obsłużyć duże grupy gości jest ograniczona. 

- Mając na względzie trwającą epidemię koronawirusa i związaną z tym konieczność przełożenia zaplanowanych terminów zawarcia sakramentalnego małżeństwa, wyrażam zgodę, aby po wyczerpaniu możliwości ustalenia daty ślubu i wesela na inny dzień tygodnia niż piątek, nupturienci mogli zawrzeć sakramentalne małżeństwo i zorganizować przyjęcie weselne w piątek, wyłączając z tego okres Adwentu i Wielkiego Postu - cytuje o2 fragment dokumentu, pod którym można znaleźć podpis arcybiskupa lubelskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Świetna wiadomość dla wielu Polaków. Nagle podjęto decyzję, wszystko zacznie się 10 lipca

2.Nie żyje 55-latka. Wypłynęła na jezioro i już nie wróciła

Wesele w piątek. Do tego stoły mogą uginać się od potraw mięsnych

To ogromna zmiana, która na pewno ucieszy zakochane pary szukające dogodnego terminu, ale czy zostanie pochwalona przez bardziej konserwatywnych członków rodziny? Szczególnie osoby starsze mogą mieć problem z zaakceptowaniem zmian wprowadzonych przez arcybiskupa Budzika.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chcesz jak najszybciej ukisicić ogórki? Mamy niezawodny i błyskawiczny sposób
  2. Żałoba w rodzinie kultowego zawodnika MMA. Media potwierdzają, jego ojciec zmarł na koronawirusa
  3. Pan młody podczas ślubu nagle wybiegł z kościoła. Kilka sekund później prawda wyszła na jaw, goście nie mogli uwierzyć
  4. Maryla Rodowicz potwierdza smutne wieści. Dramatyczna sytuacja gwiazdy
  5. Michał Wiśniewski przekazał radosną nowinę. Fani ślą gratulacje, nikt się nie spodziewał
  6. Kosmiczne zarobki Zenka Martyniuka. Wydało się, ile dostał za jedną reklamę

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News