Śluby i wesela w czasach koronawirusa
Pexels
Oktawian Góral - 22 Maja 2020

Wesela i śluby wkrótce możliwe. Znamy warunki, jakie muszą być spełnione

Wesela i śluby w Polsce będą mogły znowu się odbywać. Poznaliśmy wytyczne ministerstwa zdrowia w sprawie organizacji wesel i ślubów. Poznajemy także terminy, od kiedy zaczną obowiązywać wesela w nowym reżimie sanitarnym.

Wesela i śluby będą mogły być organizowane. Ministerstwo zdrowia zapewnia, że już wkrótce zostanie przedstawiony reżim sanitarny, podług którego organizowane będą wesela i śluby. Prace nad reżimem sanitarny trwają w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, w ścisłej współpracy oraz z zachowaniem konsultacji z branżą weselną w Polsce.

Czereśnie - ceny zwalają z nógCzereśnie zawitały na bazarach, ale cena zwala z nóg. Droższe niż najlepsze mięsoCzytaj dalej

Wesela i śluby będą mogły odbywać się dzięki ścisłej współpracy GISu oraz przedstawicieli branży weselnej. Taka współpraca ma zapewnić przepisy zarówno gwarantujące bezpieczeństwo, jak i możliwość ich realizacji. Co będzie zakładał nowy reżim sanitarny.

Wesela w maseczkach?

Na pytanie czy goście weselni będą musieli nosić maseczki jeszcze za wcześnie, wiele jednak wskazuje na to, że na dniach zostanie zniesiony obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych. A co za tym idzie, także i goście weselni będą mogli bawić się bez maseczek. Szczegóły jednak poznamy w najbliższych dniach.

RESZTA ARTYKUŁU POD GALERIĄ

PRL - najlepsze zabawy dzieciPrzypominamy najlepsze zabawy dzieci z czasów PRL-u. Współcześni rodzice dostają apopleksji na samą myślCzytaj dalej

Według resortu zdrowia, wesela do 50 osób są bezpieczne, gdyż mają precyzyjną listę gości, a osoby które znajdują się na niej, to w większości ludzie,którzy na co dzień mają z sobą kontakt: rodzina, przyjaciele, koledzy i koleżanki z pracy. Natomiast zasady dotyczące gromadzenia się osób obcych sobie mają odbywać się na innych zasadach, czytamy w Super Expressie.

Dzisiaj grzeje:
1. Poważna awaria dwóch dużych banków. Klienci nie mogą korzystać z kart płatniczych

2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów

Od kiedy będzie można organizować wesela w nowym reżimie sanitarnym? Dowiemy się o tym w przyszłym tygodniu, na konferencji prasowej. Organizacja wesel ma być powiązana z kolejnym etapem odmrażania gospodarki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  2. Justyna Żyła została zapytana o adopcję dzieci przez homoseksualistów. Jej wypowiedź podzieliła Polaków
  3. Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek
  4. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku
  5. Genialna sztuczka pokazuje, czy truskawki są robaczywe bez naruszania owoców. Bezbłędna i szybka metoda
  6. Gigantyczne ceny młodych polskich ziemniaków przyprawiają o palpitację. Czereśnie po 70 zł, co się dzieje?

Gotowanie składnik dodawany do zupyPolacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacjeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News