Wszyscy milczeli o jednym nowym zakazie. Minister się wygadała, wejdzie w tym tygodniu w trybie natychmiastowym

Wszyscy milczeli o jednym nowym zakazie. Minister się wygadała, wejdzie w tym tygodniu w trybie natychmiastowym Źródło: Pikio.pl

Wiceminister rozwoju Olga Semieniu zdradziła wszystko. Wesela zostaną objęte nowym zakazem. Tym razem będzie on dotyczył seniorów. Rozporządzenie ma powstać jeszcze w tym tygodniu i natychmiast wejść w życie. Wszystko ze względu na to, że jest to grupa najbardziej narażona na śmiertelne powikłania choroby COVID-19.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Olga Semieniuk, wiceminister rozwoju, zdradziła plany rządu w sprawie kolejnych ograniczeń. Wesela zostaną objęte nowym zakazem - seniorzy nie będą mieli na nie wstępu. Prawdopodobnie czeka nas więcej zmian w tej materii. Rozporządzenie powstanie jeszcze w tym tygodniu i natychmiast wejdzie w życie. 

Wesela objęte nowym zakazem, wiceminister zdradziła wszystko

- Aby ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa seniorów w imprezach weselnych - przekazała wiceminister Olga Semieniuk w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Nowy zapis ma powstać jeszcze w tym tygodniu. Taka decyzja została uzasadniona obawami o grupę ludzi, która jest najbardziej narażona na śmiertelne skutki koronawirusa. 

- Seniorzy są najbardziej narażeni na śmiertelne powikłania koronawirusa, więc będą musieli zostać w domu - przekazała wiceminister podczas rozmowy z "Rzeczpospolitą". Prawdopodobnie nowe rozporządzenie obejmie także inne zakazy. Gdy tylko pojawią się nowe wytyczne, niezwłocznie wejdą w życie. 

- Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów - przekazała wiceszefowa resortu rozwoju. 

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister wyznała, że spotkała się w wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim oraz głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem oraz z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie ustalić nowe zasady. Państwo młodzi oraz goście powinni przede wszystkim bawić się bezpiecznie, ale również komfortowo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zakaz wstępu na wesela dla seniorów, to nie jedyne ograniczeni, jakie nas czeka. Rząd pracuje także nad nakazem noszenia maseczek w trakcie uroczystości. Możliwe, że zostaną także wprowadzone ograniczenia liczby jej uczestników. Wiceminister przekazała, że zmiany dotyczące organizacji wesel muszą zostać wprowadzone ze względu na znaczący wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. Obecnie na weselach może bawić się do 150 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców

2. Pilna akcja poszukiwawcza. Ciężko chora Nikola zniknęła bez śladu

3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Ryzyko ciężkiego przebiegu choroby u seniorów wzrasta przez czynniki takie jak niższa odporność organizmu czy choroby współistniejące, które niestety w tym wieku są już regułą. Uczestnictwo w imprezach masowych sprawia, że ryzyko zachorowania drastycznie wzrasta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo właśnie zabrało głos. Obostrzenia wracają w Polsce, wiadomo co się stanie z Polakami
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. Rossmann rozdaje produkty znanej marki w wyjątkowej ofercie. Sklep czeka oblężenie

Źródło: Super Express, Biznes Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News