Na Twitterze doszło do ostrej wymiany zdań między węgierskim europarlamentarzystą, a członkiem organizacji broniącej praw człowieka. Podczas sporu Węgier zasugerował, że świńskie głowy nabite na płot graniczny skutecznie odstraszyłyby uchodźców.

Zaczęło się od wpisu Andrew Stroehleina z organizacji Human Rights Watch. Ten krytyce poddał umieszczanie na węgierskiej granicy podobizn ludzi wyrzeźbionych w warzywach. Jego zdaniem takie działanie nie przestraszy uchodźców.

 – Uchodźcy uciekają przed wojną i torturami, Węgrzy. Wasze głowy z warzyw ich nie odstraszą” – napisał Stroehlein.

Na wpis działacza odpowiedział jeden z węgierskich polityków. Europarlamentarzysta Gyorgy Schopflin stwierdził, że ludzkie podobizny wyryte w warzywach mogą dać efekt, bo są „haram”, co oznacza „zakazane przez islam”. Oświadczył jednak, że zgadza się ze Stroehleinem, gdyż „świńskie głowy byłyby bardziej efektywne”.

źródło: twitter.com/astroehlein
źródło: twitter.com/astroehlein

 – Może tak być. Wizerunki ludzi są haram. Ale zgadzam się, świńskie głowy odstraszą bardziej efektywnie” – odpowiedział Schopflin.

 – Europoseł tryska takim ksenofobicznym brudem. Jesteś wstydem dla Węgier, Europy i ludzkości” – skomentował słowa polityka Storehlein.

 – Twoje słowa są obrzydliwe. Takich komentarzy spodziewałem się po anonimowym neonazistowskim trollu. Ty jesteś europosłem. Zachowuj się jak na takiego przystało” – dodał działacz.

źródło: twitter.com/astroehlein
źródło: twitter.com/astroehlein

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rp.pl
pt

...

Zobacz również