Węgierski polityk: Świńskie głowy na granicach odstraszyłyby imigrantów

Węgierski polityk: Świńskie głowy na granicach odstraszyłyby imigrantów Źródło: źródło: twitter.com/astroehlein, publicdomainpictures.com

Na Twitterze doszło do ostrej wymiany zdań między węgierskim europarlamentarzystą, a członkiem organizacji broniącej praw człowieka. Podczas sporu Węgier zasugerował, że świńskie głowy nabite na płot graniczny skutecznie odstraszyłyby uchodźców.

Zaczęło się od wpisu Andrew Stroehleina z organizacji Human Rights Watch. Ten krytyce poddał umieszczanie na węgierskiej granicy podobizn ludzi wyrzeźbionych w warzywach. Jego zdaniem takie działanie nie przestraszy uchodźców.

 - Uchodźcy uciekają przed wojną i torturami, Węgrzy. Wasze głowy z warzyw ich nie odstraszą" - napisał Stroehlein.

Na wpis działacza odpowiedział jeden z węgierskich polityków. Europarlamentarzysta Gyorgy Schopflin stwierdził, że ludzkie podobizny wyryte w warzywach mogą dać efekt, bo są "haram", co oznacza "zakazane przez islam". Oświadczył jednak, że zgadza się ze Stroehleinem, gdyż "świńskie głowy byłyby bardziej efektywne".

źródło: twitter.com/astroehlein źródło: twitter.com/astroehlein

 - Może tak być. Wizerunki ludzi są haram. Ale zgadzam się, świńskie głowy odstraszą bardziej efektywnie" - odpowiedział Schopflin.

 - Europoseł tryska takim ksenofobicznym brudem. Jesteś wstydem dla Węgier, Europy i ludzkości" - skomentował słowa polityka Storehlein.

 - Twoje słowa są obrzydliwe. Takich komentarzy spodziewałem się po anonimowym neonazistowskim trollu. Ty jesteś europosłem. Zachowuj się jak na takiego przystało" - dodał działacz.

źródło: twitter.com/astroehlein źródło: twitter.com/astroehlein POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: rp.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News