Ważny komunikat MSZ. Nagła zmiana w ostatniej chwili, wielu Polaków odetchnie z ulgą

Ważny komunikat MSZ. Nagła zmiana w ostatniej chwili, wielu Polaków odetchnie z ulgą Źródło: pikio.pl

Wczasy w Grecji są każdego roku planem wakacyjnym wielu rodaków. Tak miało być także w bieżącym roku. Niestety, plany pokrzyżowała panująca pandemia koronawirusa. Niektórzy do ostatniej chwili nie wiedzieli, czy pojadą na wymarzony urlop. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ważny komunikat, który rozwiał wszelkie wątpliwości. Wielu Polaków odetchnie z ulgą.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało oświadczenie dotyczące najbliższych wakacji. Poruszono kwestię obowiązkowej kwarantanny, która obowiązuje w wielu krajach. Na mocy obostrzenia turyści, którzy wyjechali w celach turystycznych i rekreacyjnych, muszą odbyć dwutygodniową izolację, zanim zrealizują swoje wakacyjne plany. Ten problem dotyczył między innymi jednego z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków - Grecji. Okazuje się, że większość turystów nie będzie musiało jej przechodzić.

Wczasy w Grecji bez kwarantanny 

Greckie ministerstwo turystyki poinformowało, że od 15 czerwca obywatele 29 krajów, którzy przylecą na lotniska w Atenach lub Salonikach, będą zwolnieni z obowiązku odbycia kwarantanny. W tej grupie znaleźli się między innymi mieszkańcy Chin, Czech, Danii, Finlandii, Słowacji i Węgier. Na opublikowanej liście nie uwzględniono jednak Polski. Do sprawy postanowiło odnieść się Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z oświadczenia opublikowanego przez MSZ dowiadujemy się, że Polacy, którzy będą podróżowali do Grecji z lotnisk znajdujący się na liście Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, nie będą musieli odbywać kwarantanny. Do tej grupy należą prawie wszystkie porty lotnicze w Polsce. Wyjątkiem jest lotnisko w Katowicach.

Grecja już za miesiąc, 1 lipca, wejdzie w ostatni etap odmrażania turystyki. Po tej dacie otwarte będą wszystkie krajowe lotniska, które obsługują loty międzynarodowe. Greckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło gotowość do przyjęcia turystów z całego świata. Istnieje jednak możliwość, że niektóre kraje także w miesiącach wakacyjnych, będą objęte licznymi restrykcjami. Na szczęście Polacy mogą odetchnąć z ulgą.  

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca

2. Najgorsze znaki zodiaku w historii. Lepiej trzymać się od nich z daleka, są mistrzami manipulacji

Mimo, że wiemy już, że od 15 czerwca teoretycznie możliwe będą podróże do Grecji, nadal nie otrzymaliśmy potwierdzenia od polskiego rządu. Nadal nie znamy decyzji dotyczącej terminu otworzenia polskich granic. Wszystko wskazuje jednak na to, że rodacy będą mogli udać się na wczasy w Grecji zaplanowane jeszcze przed epidemią koronawirusa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  2. Ukochany sportowiec zginął na oczach fanów. Kilka minut przed śmiercią desperacko prosił o pomoc (WIDEO)
  3. Wydarzyło się najsmutniejsze. Po ciężkiej walce zmarł Piotr Rocki
  4. Koledzy rzucili mu wyzwanie, wypił litr popularnego produktu. Od razu dostał drgawek, 19-latek walczy o życie
  5. Przechodzili małżeński kryzys, odbijało się w sypialni. Mąż postanowił się zemścić, wszystko wrzucił do sieci
  6. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek


 
 Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News