Polska scena polityczna żyje już zbliżającym się kongresem Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż sam Jarosław Kaczyński nie zajął głosu w sprawie tego, co będzie się na nim działo, uprzedził go Jarosław Gowin. W krótkich słowach do mediów zapowiedział znaczące kroki partii oraz przedstawił plan samego kongresu.

– Będzie czterech mówców, czyli trzech liderów partyjnych: Jarosław Kaczyński (PiS), Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) i ja (Polska Razem) oraz przedstawiający nowe propozycje gospodarcze wicepremier Mateusz Morawiecki – powiedział Gowin dziennikarzom. Wcześniej na zjeździe spotkają się jeszcze sami politycy PiS.

Wicepremier zdradził także, że podczas kongresu wytyczony zostanie nowy kierunek partii. Według niego skłaniać się ona będzie ku centrum. PiS zacznie stawiać na politykę umiaru, gdyż „unikanie radykalizmu jest ważne i z punktu widzenia państwa, i z punktu widzenia wyborczego”.

Obywatele oraz dziennikarze zdziwili się faktem, że tak wiele ważnych informacji zostało im udzielonych przez Jarosława Gowina, a nie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Niektórzy twierdzą nawet, że zostało to zrobione wbrew niemu. Na razie nie zajął on jednak stanowiska w tej sprawie, więc trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki ma do niej stosunek.

...

Zobacz również