Ostre słowa oficera GROM o śmierci studenta. "Nie ma czegoś takiego, że ktoś będzie prowadził za rękę"

Ostre słowa oficera GROM o śmierci studenta. "Nie ma czegoś takiego, że ktoś będzie prowadził za rękę" Źródło: Wikimedia Commons/Departament of Defense

WAT pogrążony w żałobie. W efekcie wyczerpujących, porannych ćwiczeń zmarł jeden ze studentów uczelni. Na temat sytuacji wypowiedział się były oficer GROM.

WAT ma teraz nie lada problem. Media obiegły wiadomości o śmierci studenta, którego zdrowie wykończył poranny WF na uczelni. Na temat tragedii wypowiedział się były oficer jednostki specjalnej GROM.

WAT oskarżany o śmierć studenta. Zaskakująca odpowiedź oficera GROM

Wojskowa Akademia Techniczna ma nie lada kłopoty. Podczas porannych zajęć z wychowania fizycznego, nakazano studentom III roku przebiec trasę długości 10 kilometrów przy ponad 30-stopniowym upale. Wszyscy biegali w pełnym rynsztunku. Trzech studentów zasłabło, z czego jeden dzień później w wyniku powikłań zmarł.

- Trzeba pamiętać, że żołnierz, który decyduje się na pójście do wojska, bierze pełną odpowiedzialność za swoją osobę. Podczas służby nie ma czegoś takiego, że ktoś tę osobę będzie prowadził za rękę - skomentował sprawę ppłk Jarosław Garstka, były zastępca dowódcy GROM.

Oficer zaznaczył także, że niezależnie od tego, czy mowa o studentach WAT, czy jednostce GROM, to "poranny rozruch" w każdej jednostce wojskowej jest taki sam, tak aby każdy żołnierz był tak samo przygotowany do warunków, w jakich będzie służył.

Oficer zaznaczył, że do takiej sytuacji nie powinno dojść

Mimo wszystko, ppłk Garstka zaznaczył, że śmierć studenta jest wielką tragedią i oznacza, że coś poszło nie tak. Jednak jak zauważył - problem nie leżał w systemie treningowym, a w czymś zgoła innym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To bardzo smutne i tragiczne zdarzenie i wojsko powinno z niego wyciągnąć wnioski, ale moim zdaniem nie w kierunku zmiany przygotowania fizycznego, ale w innej selekcji kandydatów - zaznaczył były oficer GROM.

Żołnierz stwierdził także, że w wojsku trzeba nauczyć się świadomości swoich ograniczeń fizycznych, oraz przyjąć pewne ryzyko zawodowe. W związku ze służbą idzie masa przywilejów (jak wcześniejsza emerytura), ale razem z nimi są również większe obowiązki i o tym powinni pamiętać wszyscy kandydaci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. Porażające informacje TVN! Eksplozja przerwała głuchą ciszę w polskim mieście, są ranni
  4. Polsat: 10-latka zaginęła 200 metrów od domu. Gdy policjanci znaleźli jej ciało, byli przerażeni
  5. Michał Szpak wyszedł na miasto w samych majtkach. Nie uwierzycie, jaki dodatek wybrał do swojej stylizacji (FOTO)
  6. Zatrzymali pędzącą ciężarówkę. Gdy otworzyli drzwi, poczuli odór śmierci

Źródło: natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News