Szef MSZ, Witold Waszczykowski ujawnił w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, że Prawo i Sprawiedliwość aktualnie przeprowadza zmianę ustroju państwa. Polityk twierdzi, że mandat na takie działanie dali jego partii wyborcy. 

Waszczykowski stwierdził, że on i jego koledzy partyjni realizują „interes państwa” poprzez walkę z patologiami w sądownictwie. Wypowiedź padła po tym, jak został zapytany o stanowisko Komisji Europejskiej, która jest oficjalnie zaniepokojona sytuacją w naszym kraju.

– My realizujemy interes państwa. Polacy, dając nam władzę, chcieli zmian. Dlatego zmieniamy ustrój państwa, walczymy z patologiami w sądownictwie – powiedział minister.

Ponadto twierdzi, że należy walczyć z przedłużającymi się postępowaniami, na które narzekają nawet znajomi mu posłowie. Odniósł się także do Lecha Wałęsy i jego zapowiadanego powrotu do walki o swoją wizję Polski.

– Wdał się w ostrą kampanię polityczną i ponosi tego konsekwencje. Mówi, że politycy PiS powinni wyskakiwać z okna, więc natrafia na ostre riposty. Sam jest sobie winien. Wolałbym, żeby Wałęsa reprezentował Polskę na świecie w sposób bardziej umiarkowany i zrównoważony. Niech pomaga w realizacji polskich interesów narodowych, a nie angażuje się w wewnętrzny spór polityczny – stwierdził Waszczykowski.

źródło: wprost.pl

...

Zobacz również