To jakaś ustawka? Wassermann zostanie prezydentem

To jakaś ustawka? Wassermann zostanie prezydentem Źródło: fot. youtube.com/Telewizja Republika

Już na przełomie października i listopada Polacy ruszą do urn, by wybrać nowe samorządy. Kandydatką PiS na urząd prezydenta Krakowa jest Małgorzata Wassermann, obecna przewodnicząca komisji sejmowej ds. afery Amber Gold. Posłanka jest bardzo pewna siebie, pomimo tego, że sondaże nie dają jej żadnych szans. W ostatnim wywiadzie powiedziała, że jest przekonana o swoim zwycięstwie. 

Dawną stolicą Polski od aż 16 lat rządzi Jacek Majchrowski. Najdłużej sprawujący urząd prezydenta miasta w historii kraju samorządowiec zdążył się doskonale zakorzenić w mieście i według nawet prawicowych dziennikarzy ułożyć z miejscowymi przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie rzekomo wyzuty z idei krakowski PiS ma być największym przeciwnikiem Wassermann w nadchodzących wyborach. Działaczom ma nie być na rękę przejęcie władzy przez bliską współpracowniczkę Jarosława Kaczyńskiego, znaną z tropienia politycznych i finansowych afer. Pomimo tych przeciwwskazań i negatywnych sondaży Małgorzata Wassermann jest bardzo pewna siebie i już dziś mówi z pozycji przyszłej prezydent Krakowa. Wielu doszukuje się tu swoistej "ustawki" przygotowanej w samym sercu partii.

Małgorzata Wassermann: "Będę prezydentem"

Trudno zrzucić z piedestału kogoś, kto znajduje się na nim od tylu lat. Kandydatka PiS otwarcie jednak mówi, iż wierzy w swoje propozycje dla krakowian i kampanię, która przygotowuje wraz z zaufanym zespołem. Sondaże nie pozostawiają jej jednak żadnych szans, co ambicje niejednego polityka zgasiłoby w zarodku. Pewność siebie Wassermann zaczęła już wzbudzać podejrzenia, jakoby wybory miały zostać już dziś ustawione. - Czy mam jakąkolwiek szansę wygrać z Jackiem Majchrowskim? Oczywiście. Wierzę, że wygram te wybory - powiedziała w wywiadzie z "Gazetą Krakowską". Kołem napędowym dla zwolenników tej teorii jest fakt, iż do wejścia do polityki namówił Małgorzatę Wassermann sam Jarosław Kaczyński, a chcący przejąć najważniejsze polskie miasta z rąk opozycji prezes PiS ma nie mieć żadnych skrupułów. Jak skończy się batalia o władzę w stolicy Małopolski, zobaczymy już za kilka miesięcy. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co ukrywa Macierewicz? Szokujące doniesienia ws. katastrofy smoleńskiej
  2. Cały świat się z nas śmieje! Nowy pomysł PiS to kuriozum
  3. Zwyrodnialec z PiS! Zmuszał do „nagich śniadań”, bił i wyzywał
źródło: interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News