Odkąd PiS zapowiedział wprowadzenie świadczenia socjalnego „500 złotych na dziecko” niemal nieprzerwanie trwa debata na temat jego rozmaitych aspektów. Najnowsza kontrowersja związana jest ze sposobem wprowadzenia programu 500 Plus. Projekt, który wart jest 23 miliardy złotych trafi co prawda do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, ale już nie do Komisji Finansów.

Kontrowersje związane z finansowaniem projektu 500 Plus pojawiają się od dawna. Duży nacisk na fakt zbyt dużych obciążeń dla państwa kładł podczas kampanii wyborczej oraz tuż po niej Ryszard Petru. Media zawrzały też po tym, jak w piśmie skierowanym do Rządu, Minister Finansów napisał, że ustawa może wygenerować „znaczący wzrost wydatków budżetu państwa”, z czego później się wycofywał.

Według najnowszych informacji, budzący zastrzeżenia opozycji projekt nie trafi do Komisji Finansów Publicznych, a jedynie do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jest to o tyle kontrowersyjne, że wartość całego przedsięwzięcia liczona jest w miliardach, a jej wysokość przekroczy połowę rocznych wydatków na armię.

źródło: Wyborcza

...

Zobacz również