Warszawa zmienia się w twierdzę. Tłumy funkcjonariuszy ściągniętych do stolicy (video)

Warszawa zmienia się w twierdzę. Tłumy funkcjonariuszy ściągniętych do stolicy (video)

Podczas wczorajszych protestów wokół Sejmu, na miejsce zostali ściągnięci policjanci, którzy mieli za zadanie ochraniać przed protestującymi zarówno budynek parlamentu jak i opuszczających go polityków obozu władzy. Dzisiaj do stolicy są ściągani kolejni funkcjonariusze, którzy przygotowują się na wieczorne i nocne protesty. 

Ubiegła noc minęła pod znakiem ostrych protestów obywateli i polityków opozycji. Manifestacja eskalowała z godziny na godzinę i późną nocą doszło do pacyfikacji protestujących, którzy próbowali zatrzymać kolumnę samochodów, w której podróżowali premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński.

Wszystko wskazuje na to, że kolejna noc będzie równie gorąca. Policja cały dzień przygotowuje się do nocnych akcji. Do stolicy są ściągane dodatkowe oddziały policji, które lokowane są wokół najważniejszych instytucji tj. Sejm, Pałac Prezydencki czy Trybunał Konstytucyjny.

Ponadto w Sejmie stacjonują policjanci uzbrojeni w rozpylacze gazu łzawiącego, co może świadczyć o tym, że władza spodziewa się najgorszego.

Policja pod Pałacem Prezydenckim.
bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News