To wiadomość z ostatniej chwili. Zdymisjonowana została osoba, która piastowała jedno z najwyższych posad w państwie. Stolicą wstrząsnęło po odejściu tego człowieka. Powodem miały być „sprawy osobiste”, ale wyszło na jaw, że chodzi o konflikt z MSWiA.

Komendant Stołeczny Policji Rafał Kubicki podał się dzisiaj do dymisji. Kubicki, który pełnił swoją funkcję od kwietnia, nie wytrzymał już. Jak podał, wszystko przez „względy osobiste”. Nie wytłumaczył jednak, o co chodzi.

Nieoficjalnie jednak wiadomo, że Kubicki był w ostrym sporze z jednym ze swoich zastępców. Ten miał mieć mocne „wsparcie” w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, przez co wcale nie czuł się niżej usytuowany od Kubickiego i często mu się stawiał.

Zaskakująca dymisja
Dziwi fakt, że jeszcze niedawno o samym Kubickim mówiono jako o „bliskim współpracowniku ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka”. Przewidywano, że dostanie nawet posadę komendanta głównego policji.

Jednak już sam minister Błaszczak potwierdził, że Kubicki złożył rezygnację, która została przyjęta. Ta zmiana wstrząsnęła Warszawą, która od dłuższego czasu ma problemy ze strukturami lokalnej policji. Jej szefowie zmieniają się w bardzo szybkim tempie, co prowadzi do zawirowań w mundurówce.

źródło: rp.pl

Oto najlepsze filmy lat 90.! Który budzi w tobie najlepsze wspomnienia?


Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

...

Zobacz również