Panika w Warszawie. Morawiecki wprowadził drugi stopień alarmowy, ewakuowano metro

Panika w Warszawie. Morawiecki wprowadził drugi stopień alarmowy, ewakuowano metro

Warszawa przeżyje w najbliższych dniach wielkie wydarzenie. Komunikacja zostaje ograniczona, mieszkańcy niepokoją się. Premier wprowadził drugi stopień alarmowy. Ujawniamy szczegóły.

Warszawa wkrótce będzie gospodarzem niezwykle ważnego wydarzenia na skalę światową. Zjadą się tam reprezentanci Stanów Zjednoczonych i Izraela, by wziąć udział w konferencji na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Mimo wszystko, dla komunikacji w stolicy to dość duże wyzwanie. W związku z tym, premier Mateusz Morawiecki ogłosił alarm drugiego stopnia (BRAVO-CRP) w czterostopniowej skali bezpieczeństwa teleinformatycznego. W związku z nim również ograniczono komunikację miejską, między innymi zamknięto fragment metra. O decyzji premiera poinformował na swoim Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centru Bezpieczeństwa: - Premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP (2. w czterostopniowej skali dotyczącej bezpieczeństwa teleinformatycznego) na terenie Warszawy. Podobnie jak stopień ALFA, obowiązuje w dniach 11-15 lutego, w związku z konferencją na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

Warszawa gospodarzem konferencji. Zwiększono środki bezpieczeństwa

W polsko-amerykańskiej konferencji zapowiedzieli swój udział między innymi premier Izraela Benjamin Netanjahu, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence, sekretarz stanu Mike Pompeo oraz niektórzy przedstawiciele krajów europejskich. Konferencja na tym szczeblu wymaga, aby administracja publiczna ma obowiązek prowadzenia wzmożonej kontroli dużych skupisk ludzi oraz obiegu informacji. W gotowości będą służby użyteczności publicznej, monitorujący sytuację w Warszawie. W tych dniach należy zwracać szczególną uwagę na nietypowe zachowania, bagaże pozostawione w komunikacji publicznej. Ponadto drugi stopień zagrożenia wprowadza się wtedy, gdy istnieje ryzyko zdarzenia mającego charakter terrorystyczny, związanego z systemami teleinformatycznymi i administracja publiczną.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Podobne środki bezpieczeństwa wprowadzano wielokrotnie, podczas organizacji spotkań na szczeblu międzynarodowym, na przykład podczas szczytu klimatycznego w Katowicach i Światowych Dni Młodzieży. Wprowadzić je może Prezes Rady Ministrów, po uprzednim zasięgnięciu opinii Ministra Spraw Wewnętrznych i szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Władze apelują do mieszkańców stolicy o zwiększoną czujność. Konferencja ma trwać w dniach 13-15 lutego.

Utrudnienia w komunikacji

Alarm obowiązuje od dziś, a już został zgłoszony pierwszy incydent. Na stacji metro Młociny nieznana osoba pozostawiła bagaż. Na miejsce wezwano policję. Zamknięta została stacja Młociny pierwszej linii metra, która teraz kursuje w relacji Kabaty - Słodowiec. Wyłączono z ruchu także stacje stare Bielany i Wawrzyszew. W związku z zamknięciem tych stacji uruchomiono komunikację zastępczą na trasie Metro-Młociny - Kasprowicza - Sacharowa - Marymoncka - Żeromskiego. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Katarzyna Dowbor zmiażdżona przez legendarną dziennikarkę TVP. Zasugerowała, że jej kariera jest ustawione
  2. Fryzury dla dojrzałych kobiet inspirowane Kasią Zielińską. Nikt ich nie układa tak, jak ona
  3. Współpracownicy Szelągowskiej „padali jak muchy”. Widzowie poznali kulisy
  4. Wiadomość przekazana przez TVP przeraża. Wraca koszmar ws. dziecka zamkniętego w pralce
  5. Gwiazdor Big Brothera po latach zrobił karierę. I naglę zniknął
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  źródło: TVN 24 Następny artykuł