Ekspert od spraw terroryzmu, Wojciech Szewko, opublikował na jednym z portali społecznościowych zdjęcie samochodu w centrum Warszawy, który zdobi flaga jednej z islamskich organizacji terrorystycznych. Policja natychmiast zbadała sprawę.

Wojciech Szewko opublikował na jednym z portali społecznościowych zdjęcie, na którym widać samochód na austriackich tablicach rejestracyjnych, stojący na parkingu przed Dworcem Centralnym w Warszawie. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie flaga jaka znajdowała się na tylnej szybie pojazdu.

Z tego co widać na fotografii łatwo można rozpoznać charakterystyczne arabskie pismo. Na czarnej fladze znajduje się  szahada, czyli muzułmańskie wyznanie wiary. Na dole flagi znajduje się szabla.

Jest to flaga Emiratu Kaukaskiego – terrorystycznej organizacji islamskiej podobnej do Państwa Islamskiego.

Sprawą zajęła się natychmiast policja i jak poinformował rzecznik stołecznej komendy, dwukrotnie kontrolowano pasażerów samochodu. Sprawdzono również ich bagaże, telefony oraz to czy ich nazwiska nie figurują w bazie osób poszukiwanych. Na prośbę funkcjonariuszy, właściciel samochodu usunął flagę i został puszczony wolno.

szewko

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: radio zet

...

Zobacz również