Święta w Warszawie zamieniły się w piekło. 6 osób nie żyje
Anna Maria Guziewska - 26 Grudnia 2018

Święta w Warszawie zamieniły się w piekło. 6 osób nie żyje

Warszawa wciąż zbiera śmiertelne zimowe żniwo. Konsekwencje niskich temperatur są nie tylko dolegliwe dla bezdomnych, ale i niebezpieczne. Okazuje się, że w jednej z altan na Żeraniu zmarło wskutek pożaru aż sześć osób.

Warszawa nie była przygotowana na zimę? Dzisiaj w stronę służb media kierują liczne pytania, mające na celu ujawnić kulisy współpracy z osobami bezdomnymi. Ci niechętnie korzystają ze schronisk i wciąż próbują się schronić w altanach i ogródkach działkowych. Na Żeraniu dziś w nocy doszło do tragedii.

Co się wydarzyło w altanie na Żeraniu? Warszawa miejscem tragedii

W nocy z wtorku na środę doszło do pożaru w jednej z żerańskich altan. Na miejsce natychmiast przybyły służby. Płomienie były tak duże, że potrzebne było jedenaście zastępów straży pożarnej. Miejsce, zgodnie z ustaleniem straży miejskiej, jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez bezdomnych. Zginęło sześć osób. - W budynku na warszawskim Żeraniu, który spłonął, często przebywały osoby bezdomne. Za wcześnie mówić o przyczynach pożaru, ale jedną z analizowanych hipotez jest zaprószenie ognia - powiedziała w rozmowie z PAP, Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. Gdy na miejsce przybyły odpowiednie służby, budynek był już w zgliszczach. - Gdy strażacy przyjechali na miejsce, niewielki drewniany budynek był już całkowicie objęty ogniem - powiedział Paweł Frątczak - rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Skala strat, a przede wszystkim śmierć sześciorga ludzi sprawiły, że strażacy znów apelują do Polaków, aby ci pilniej obchodzili się z ogniem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
goszczGroźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
- To najtragiczniejszy pożar w okresie świątecznym od lat. W ostatnich trzech dniach doszło do 1034 pożarów, w których zginęło łącznie 18 osób - dodał po chwili rzecznik prasowy KGPSP. Zgodnie z ustaleniami mediów, na miejscu zakończono działania prokuratury. Teraz oczekują na przekazanie dokumentów biegłego z zakresu pożarnictwa. Osobom, które zginęły w pożarze nie udało się ustalić tożsamości. Bezdomni w Warszawie wciąż chętnie korzystają z altan i ogródków działkowych, gdzie próbują się ochronić przed chłodem. Pomimo apelu władz i działań straży miejskiej, osoby te wciąż boją się korzystać ze schroniska.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kolejny wypadek w kopalni. Niesamowita tragedia, ratownicy liczą na cud
  2. Tragedia w kopalni na Śląsku! Kilkanaście ofiar, trwa dramatyczna walka z czasem
  3. Tragedia w rodzinie Borusewicza. Sejm pogrążony w żałobie
  4. Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat? Wiek gwiazdy robi wrażenie
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Małgorzata PieńkowskaM jak miłość: Straszne choroby stanęły na drodze tych gwiazd. Życiowe tragedie aktorówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News